Politsei hoiatab: taas on liikvel tervendamist pakkuvad kelmid

17/10/2019

Tagasi

Politsei hoiatab taas kelmide eest, kes pakuvad eakatele inimestele tervendamist vee ja sularaha õnnistamise teel. Tallinnas langesid selliste kelmide ohvriks 91-aastane ja 84-aastane naised.
Eelmisel nädalal pöördusid politseisse kaks eakat Mustamäe elanikku, kellelt meelitati suuri rahasummasid välja selle aasta septembri lõpus ja oktoobri alguses.
24. septembril kella 15 paiku tuli Tallinnas Ehitajate teel 91-aastase naise juurde kaks tundmatut naisterahvast, kellest üks esines ravitsejana. Naised rääkisid vene keeles. Eakat naist veendi, et peab üheskoos minema viimase koju, et saaks vett ja sularaha õnnistada, mis pidi kelmide sõnul aitama tervisehädade vastu. Kannatanu võttis kodust kaasa 4260 eurot. Raha asetati kilekotti ja anti tagasi. Koju jõudes avastas kannatanu kilekotti raha asemel ajalahti.
Teine juhtum leidis aset 3. oktoobril, kui kella 12 paiku tuli Tammsaare tee lasteaia lähedal kaks tundmatut naisterahvast 84-aastase naise juurde.
Sarnaseid kuritegusid pandi Eestis toime ka eelmise aasta kevadel ja ka oktoobris. Toona pakkusid vene keelt kõnelevad naised eakatele naistele Narvas, Kohtla-Järvel ja Tallinna imelist tervendamist vee õnnistamise teel, kahjud ulatusid tuhandetesse eurodesse.
Politseil on alust arvata, et selliste kelmide ohvreid võib olla rohkem. Politsei palub inimesi, kes on langenud taolise kelmuse ohvriks, kuid pole seda teinud, pöörduda politseisse, helistades 112 või pöördudes lähimasse politseijaoskonda. Ka neil inimestel, kelle poole selliste pakkumistega pöörduti, kuid kes ennast petta ei lasknud, palutakse sellest teada anda politsei infotelefonil 612 3000.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background