Politsei hoiatab kelmide eest, kes lubavad kaotatud raha tagastada

12/12/2019

Tagasi

Novembris sai politsei teate 17 uuest juhtumist, kus inimesi kutsuti investeerima või pakuti võimalust kaotatud raha tagasi saada. Kelmid annavad inimestele lootust raha tagasi saada, kuid petavad neilt veel enam välja.
Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre sõnul sai politsei möödunud kuul teate 17 inimeselt, kes ühtekokku andsid kelmidele üle 300 000 euro. Võrreldes eelmise kuuga on juhtumeid jäänud veidi vähemaks ja kahjusumma samuti väiksem, kuid kelmidel õnnestub jätkuvalt mõnesid inimesi ka mitmel korral petta. Oktoobris sai politsei 25 sellist teadet ning kahju tekitati üle poole miljoni euro.
Möödunud kuul registreeritud juhtumitest kolmel puhul oli see kannatanute jaoks teine kord oma rahast ilma jääda. Kahel juhul nägid kannatanud Facebookis reklaami, milles lubati abi kaotatud raha tagastamisel. Petised, kes tegutsevad firma „Kilp ja mõõk“ nime all, abistavad enda sõnul kelmuste ohvreid raha tagastamisel. Kannatanud võtsid ise selle reklaami kaudu kelmidega ühendust ja palusid abi.
Investeerima kutsuvad kelmid on käesoleval aastal Eesti inimestelt välja petnud üle 3 miljoni euro. Enim kahjusid on kannatanud Harjumaa elanikud, kus kahju on pea 2 miljonit eurot. Pärnumaa elanikud on kelmidele andnud ligi 600 000 eurot ja Ida-Virumaa inimesed ligi 200 000.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background