Pärnut külastavad sõpruslinna Helsingborgi linnapea Mats Sander ja Lucia-tüdrukud

02/01/2019

Tagasi

3. jaanuaril saabuvad Eestisse külalised Pärnu sõpruslinnast Helingborgist. Eestisse saabudes külastab delegatsioon kõigepealt Rootsi Suursaatkonda Tallinnas, kus kohtutakse suursaadikuga. Õhtul kell 18.00 on kõigil pärnakatel võimalus minna kuulama Luciade laulu Port Artur 2 aatriumisse.

Reede hommikul viiakse muusikaline tervitus kahte Pärnu lasteaeda, laupäeval Pärnu Haiglasse ning Pärnu Haigla õendus ja hoolduskeskusesse. Pühapäeval, 6. jaanuaril osalevad Luciad jumalateenistusel Eliisabeti kirikus ning ilmestavad seda oma lauluga.

Lucia e. Püha Lucia oli kristlik märter, kes hukati 4. sajandi algul pKr Sürakuusas Sitsiilias. Tema päeva tähistatakse 13. detsembril. Eesti rahvakalendris kannab see päev luutsinapäeva nimetust. Püha on tugevalt juurdunud Skandinaaviamaade traditsioonis, kus Luciad sümboliseerivad valgust aasta kõige pimedamal ajal.

Kahe linna, Pärnu ja Helsingborgi koostöö sai alguse 80. aastate lõpupoole. Iseseisvumise algusaastail toetas Helsingborg Pärnut humanitaarabiga. Suurt abi, nii materiaalset kui ka personalikoolituse alast, sai Pärnu haigla. Mitmeid aastaid saadi sõpruslinnalt abina ravimeid, toiduaineid, meditsiiniinstrumente ja- seadmeid, voodeid ning taastusravi abivahendeid. Lucia –tüdrukud on Pärnus käinud mitmeid kordi, viimati 2016.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background