Pärnust saab 25. korda Eesti suvepealinn

19/06/2020

Tagasi

Sel pühapäeval, 21. juuni esimesel tunnil algab astronoomiline suvi ja Pärnust saab 25. korda Eestimaa suvepealinn.
Erilise kevadsuve tõttu toimub suvepealinna tiitli väljakuulutamine ilma suurema saluudi ja pillerkaarita, kuid see ei kahanda tähtsa sündmuse väärtust – Pärnust saab valitsev suvepealinn igal juhul, ja suvi – kauaoodatud kaunike – ametlikult avatud.
Teemapealinna tiitli ühes regaalidega võtab Pärnu linnapea Romek Kosenkranius vastu Pärnule iseloomulikus kohas, rannakohviku seenrõdul, ning seal heisatakse ka suvepealinna lipp.
Nagu on tavaks kujunenud, on piduliku hetke tunnistajateks Eesti teiste teemapealinnade Türi, Otepää ja Narva ning pealinna Tallinna esindajad.
Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse sõnul on veerandsada aastat Eesti suvepealinnana Pärnule suur au ning alanud juubelisuvel hoiab Pärnu suvepealinna lippu uhkusega kõrgel.
Pärnu peal teevad suve alguse puhul muusikat supelkostüümides Õnn Tuli Õuele pasunakoor ning sambakool Kuldõunapuu ühes trummivirtuoos Reigo Ahvenaga.
Tantsunumbritega üllatavad Janne Ristimetsa tantsukooli õpilased.
Artistid liiguvad keskpäevast kuni siestani trajektooril südalinn-rand. Nägemis- ja kuulmismeel tasub valvel hoida sellistes strateegilistes kohtades nagu Laste- ja Rannapark, Rüütli ja Supeluse tänav, keskrand ning Iseseisvuse väljak.
Õhtul musitseerib Rannapargi roheluses ansambel Rembetes.
Linnapildis toimub suve esimesel päeval ka üks märkimisväärne uuendus – Pärnu kesklinnast randa viiv Supeluse tänav muutub autovabaks. See tähendab, et Supeluse on 21. juunist 9. augustini alates tänava algusest kuni Tammsaare puiesteeni autoliiklusele suletud. Karusselli tänava ja mõnelt teiselt ristmikult tohib autoga üle sõita ning Supeluses võivad endiselt sõita prügiveo- ja kaubaautod, samuti saavad kohalikud elanikud autoga kodu juurde.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background