Pärnus uimastitega kaubitsenud mees mõisteti vangi

20/11/2020

Tagasi

2. novembril otsustas Pärnu Maakohus karistada kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega 28-aastast meest, kes käitles ebaseaduslikult enam kui 650 inimesele narkootilise joobe tekitamiseks piisanud metamfetamiini ja amfetamiini.
Pärnu politseijaoskonna juhtivuurija Lennart Pulga sõnul viis varem sarnaste kuritegude eest karistatud 28-aastase mehe tabamiseni politseinike mitu kuud kestnud järjepidev töö tõendite kogumisel, materjalide läbivaatamisel ja uurimisel. Mehe tabamisele aitas kaasa ka tähelepanelikelt Pärnu elanikelt saabund info selle kohta, et mees võib tegeleda uimastitega kaubitsemisega.
Politseinikud pidasid mehe kinni 24. juulil, kui ta oli Pärnusse saabunud suurema koguse narkootilise ainega, mida ta uurijate kogutud tõenditele tuginedes kavatses edasi müüa.
Uurimise käigus selgitati, et mehe valduses oli selle aasta mai- ja juulikuus mitmel korral suures koguses narkootilisi aineid amfetamiin ja metamfetamiin. Kokku käis mehe käest neljal erineval kuupäeval läbi piisavalt uimasteid, millest piisanuks narkojoobe tekitamiseks enam kui 650 inimesele.
Eestis on sel aastal (kuni 18. novembrini) kokku registreeritud 686 narkootilise ja psühhotroopse aine käitlemise kuritegu, neist 80 Lääne prefektuuris.

Pildil mehelt konfiskeeritud narkootiline aine.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background