Pärnus toimub valgusfestival “ÖÖvalgel”

30/05/2019

Tagasi

Pärnus toimub 27.-28. septembril esimene valgusfestival „ÖÖvalgel“, ettevõtmist korraldab MTÜ Öövalgel koostöös erinevate koostööpartneritega.
Valgusfestival on ainulaadsetest valgusvisuaalsetest lavastustest ja installatsioonidest koosnev festival. Valgusfestivali omapäraks on
hoonetele loodavad *videomappingud*, kus keskseks tegelaseks on inimene. Fookuses on etenduskunstide lühivormid, kus domineerivaks ideeks on traditsiooniliste vormide põimimine kaasaegsete tehnilis-loominguliste vahendite ja võimalustega, et sünniks elegantselt balansseeriv elamuskultuur. Pärnu valgusfestivali etendusi saab näha Tallinna Väraval, Rüütli 25 hoonel ning Pärnu Raekoja seinal. Lisaks etendustele luuakse Rüütli tänava ja selle lähiümbruse hoonete vaateakendele Pärnus elava kunstniku Madli Lavini maalidest installatiivne kunstigalerii.
Valgusfestival “ÖÖvalgel” annab võimaluse nautida sügisõhtul Pärnu südalinnas toimuvat kaasaegset meelelahutust. Festivali iga teos on loodud spetsiaalselt Pärnusse, kuurortlinna arhitektuurilist ning kultuurilist omapära silmas pidades. Valgusetendused on sobilikud igaühele, kellele meeldivad visuaalselt kütkestavad lood ja hingepuudutavad elamused.
Pärnu valgusfestivali etenduste lavastaja on Kaili Viidas, audiovisuaalsed lahendused kujundab Argo Valdmaa ning etendustele loovad tekstid Ott Kilusk ning Kaupo Meiel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background