Pärnus toimub piiriülese kuritegevuse tõkestamise aruteluõhtu

13/02/2019

Tagasi

Euroopa Liidu avatud piirid võimaldavad inimestel, kaupadel ja teenustel vabalt riikide vahel liikuda. Paratamatult kaasneb sellega ka kuritegevuse ja kurjategijate vaba liikumine, mistõttu ongi kõigi EL-i riikide korrakaitsjate ühiseks eesmärgiks piiriülese organiseeritud kuritegevuse tõkestamine.
Kui suure väljakutse esitab meie korrakaitseorganisatsioonidele piiriülene kuritegevus, ning milline näeb välja meie politseinike, prokuratuuri ja Maksu-Tolliameti igapäevatöö võitluses salakaubaveo, relva-, uimasti- ja inimkaubandusega? Millised kuriteoliigid puudutavad enam Eestit ning kuidas aitab EL-iülene koostöö praktikas meie korravalvuritel kuritegevust tõkestada – olgu siis tegu uimastivedajate või autovarastega?
Nendel küsimustel arutlevad omavahel 14. veebruari õhtul kell 16:30 Pärnu Kolledžis Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Tarmo Värat, Maksu ja Tolliameti Uurimisosakonna Pärnu talituse juht Peeter Paisuots ning Lääne Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe. Aruteluõhtut juhib ajakirjanik ja kolumnist Neeme Korv.
Aruteluõhtul osalemine on avatud ja tasuta kõigile huvilistele, kohapeal pakutakse õhtuooteks ka suupisteid ning kohvi ja teed.

Üritusele saab registreeruda veebilehel  http://tinyurl.com/EUProtects<https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Ftinyurl.com%2FEUProtects%3Ffbclid%3DIwAR3E98SVDlKtEGVaMrwloN29AuF5NvZRD7ep5qJpiIvat4fq2aAcw5OozlI&h=AT38EaMp1WCxQHWnre5-vDTzZ_OFNHGyL081CY3La5jyLTcJ50VUMwSguHDI_Jau1DNsCDQEg-wyexyfzEescQM2fzYLK0yZNQIWxK_zuKNWyA2VATv6AXeeVhogwQK2yg 

Otseülekannet saab jälgida ka Euroopa Komisjoni Eesti esinduse Facebooki lehelt<https://www.facebook.com/euroopakomisjon/>. Arutelu vältel saab esinejatele küsimusi esitada.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background