Pärnus toimub maaelu arendamise rahvusvaheline konverents

03/09/2019

Tagasi

10.-13. septembrini 2019 toimub Pärnus üks suurimaid maaelu arendamisele pühendatud konverentse LINC (Leader Inspired Network Community), mille peateema on maaturism. Kümnendat korda toimuvale konverentsile saabub 358 osalejat 17 riigist.
LINC on Leader-tegevusgruppide iga-aastane kokkusaamine, mille algatas 2010. aastal Austria koostöös Eesti, Soome ja Saksamaaga. LINC-konverentside eesmärk on jagada kogemusi maaelu edendamise tegevuste osas, mille osaks on tutvumine Leaderi edulugudega, kontaktide loomine ühiste projektide elluviimiseks ja uute koostöölepingute sõlmimine.
LINC 2019 raames toimuvad seminar-õppereisid, Eesti omavalitsusjuhtidele suunatud ELARD-i seminar ning traditsiooniline kontaktseminar, kus Euroopa tegevusgruppidel on võimalik tutvustada oma projektiideid ja leida nende korraldamiseks partnereid.

Juubelikonverentsi muudab eriliseks see, et Toris toimuval Rohelise Jõemaa korraldatud spordipäeval tehakse koostööd Eesti Kaitseväega ning pioneerpataljon rajab LINC-i ajaks esmakordselt Eestis üle jõe ajutise silla.

LINC-konverentsi avamine toimub 10. septembril kell 17.00 Pärnu Mudaravila juures. Avasõnad lausub maaeluminister Mart Järvik ja sõna saab ka Pärnu linnapea Romek Kosenkranius. Avarongkäigu lõpus istutatakse hotelli Strand kõrvale LINC-i 10. sünnipäevale pühendatud õunapuu.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background