Pärnus toimub Eesti ja Soome sõprusomavalitsuse kokkutulek

24/05/2019

Tagasi

Täna, 24.mail algab Pärnus kahepäevane Eesti ja Soome sõprusomavalitsuste kokkutulek. Kokkutulekust võtab osa 16 Soome ja 23 Eesti omavalitsuse esindajat.
24.-25. maini Pärnus toimuvatel Eesti – Soome sõpruslinnade ja -valdade kokkutulekul pööratakse üheskoos tähelepanu seni tehtule, jagades omavahel sõpruskoostöö parimaid praktikaid ning arutletakse koostöövõimaluste üle tulevikus.
Töötubades arutletakse kahe riigi ja nende omavalitsuste koostöövõimaluste tulevikuväljavaadete üle, tutvustatakse nutikaid lahendusi kohalikes omavalitsustes ning jagatakse parimaid praktikaid eurorahade toel atraktiivse elu- ja ettevõtluskeskkonna arendamiseks, kohaliku kultuuripärandi säilitamiseks ning turismi edendamiseks.
Üritusel sõlmitakse Soome Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Liidu ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu koostööleping aastateks 2019-2022. Eesti Linnade ja Valdade Liidu poolt allkirjastab koostöölepingu asedirektor Jan Trei ja Soome Kohalike ja Regionaalsete Omavalitsuste Liidu poolt asedirektor Timo Reina.
Eesti-Soome sõpruslinnade ja -valdade kokkutuleku korraldas Eesti Linnade ja Valdade Liit koostöös Pärnu Linnavalitsuse ja Soome Kuntaliitoga. Sõpruskohtumise eesmärk on kohalike omavalitsuste rahvusvaheliste koostöö edendamine ja ühistegevuse korraldamine. Tänavu toimuv kokktulek on järjekorras seitsmes. Esimene Eesti-Soome sõprusomavalitsuste kokkutulek toimus aastal 1996 samuti Pärnus.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background