Pärnus sündivad beebid saavad kingiks teki ja padja

17/02/2020

Tagasi

Pärnu linn ja SA Pärnu Haigla jätkavad koos AS Wendrega ühisprojekti “Sündisin Pärnus”, kinkides 2020. aastal igale siinses haiglas ilmavalgust näinud beebile tekist ja padjast koosneva komplekti.
Ettevõtmise eesmärk on tervitada Pärnu haiglas sündinud uusi ilmakodanikke ning tunnustada ja õnnitleda lapsevanemaid. Kinkimise puhul ei ole oluline, kust linnast või maakonnast on sündinud beebi pere Pärnu haiglasse tulnud – kingituse saavad nad igal juhul.
“Sündisin Pärnus” on jätk Wendre 2012. aasta alul käima lükatud aktsioonile, mille käigus sai kolme aasta jooksul (kuni aastani 2015) üle Eesti sünnitusmajadest teki ja padja kaasa veidi enam kui 42 000 uut ilmakodanikku.
2015. aastal otsustasid linn, haigla ja Wendre seda kena traditsiooni “Sündisin Pärnus” nime all jätkata ja anda samasuguse pehme kingituse kõigile Pärnu haiglas sündivatele lastele. Esimesed komplektid anti peredele üle 2015. aasta septembris ja sealtmaalt kuni tänaseni on projekt jätkunud igal aastal.
Möödunud aastal tunnustati Pärnu haiglat “Beebisõbraliku haigla” tiitliga, mis annab tunnistust, et haigla personal panustab beebide võimalikult turvalisse ilmaletulekusse ja et pered tunnevad end siin hoitult. Üheks hoolimise ja hoidmise märgiks on ka peredele antav teki ja padja komplekt – see on sümboolne, ent samas ka praktiline kingitus.
2019. aastal registreeriti Pärnu haiglas 847 sündi, neist pea 500 olid Pärnu linna lapsed. Vastsündinutest 439 olid poisid ja 408 tüdrukud. 13 perre sündisid kaksikud.
Pärnu linn panustab projekti veidi üle 6000 euro aastas, sõltuvalt sündide ja väljajagatavate kinkekomplektide arvust.
Homme, 18. veebruaril allkirjastavad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja SA Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule “Sündisin Pärnus” ühisprojekti lepingu.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background