Pärnus saab õppida huviringi juhendajaks

02/10/2019

Tagasi

Pernova hariduskeskus ja Paikuse huvikool hakkavad koolitama loodus-, täppisteaduse- ja tehnoloogiavaldkonna (LTT) huviringide juhendajaid.
Tasuta koolituse eesmärk on tõsta Pärnu piirkonnas LTT huviringide kvaliteeti ja valikut ning tuua kohalikku huviharidusse juurde koolitatud ringijuhte.
Koolituse sihtrühm on Tartu ülikooli Pärnu kolledži tudengid, Pärnumaa kutsehariduskeskuse gümnaasiumijärgse õppe ja Pärnu Saksa tehnoloogiakooli õppurid, gümnasistid ning täiskasvanud, keda huvitab LTT valdkond ja töö 7-19aastaste noortega.
Õppima tulijatelt eeldatakse valmisolekut alustada 2020. aastal huviringi juhendamisega.
Koolitus annab ülevaate huvihariduse õppetöö üldisest korraldusest ja õiguslikust raamistikust ning vajalikust dokumentatsioonist. Jagatakse näpunäiteid ja soovitusi, kuidas luua noori inspireerivaid ja paeluvaid õpikeskkondi.
Koolitusel kõneldakse ka huvitegevuse praktilisest poolest – näiteks huvihariduse rahastamisest, huvitegevuse turundamisest, projektitaotluste ja aruandluse koostamisest.
Koolitusel osalemiseks tuleb end registreerida. Kirja saab end panna 6. oktoobrini siin<http://www.pernova.ee/koolitus/>.
Tulevaste ringijuhendajate esimene kokkusaamine toimub 9. oktoobril kell 16.30 – 19.00 Pernova loodusmajas.
Edaspidi hakkavad ringijuhtide koolitustunnid toimuma Pernova hariduskeskuses ja Paikuse huvikoolis. Praktiline osa koolitusest möödub mõne huviringi juhendaja või õpetaja töövarjuna ja koolitusel osalejail on ka võimalus ise tunde läbi viia.
Koolituse lõpuks valmivad uute huviringide tegevusplaanid.
Koolitust korraldavad Pernova hariduskeskus, Eesti teadushuvihariduse liit ja Paikuse huvikool. Ettevõtmist toetab Pärnu linn.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background