Pärnus rajatakse kaks uut fooriristmikku

23/09/2019

Tagasi

Pärnu linnavalitsus kuulutas välja riigihanke Mai-Papiniidu ristmikule ja Riia maanteele Maxima poe lähedale fooriristmike ehitamiseks, uued ristmikud valmivad hiljemalt mai lõpuks.
Mai ja Papiniidu tänava ristmikul paigaldatakse fooriportaalid üle Mai tänava ja poolele teele ulatuvad konsoolid Papiniidu tänavale. Fooritsüklid arvestavad sellega, et Mai tänaval on tihedam liiklus, parempöördeid ristmiku kõrval fooridega ei reguleerita. Eeskätt on fooriristmik vajalik jalakäijate ohutumaks teeületuseks, mida ka valgustuse abil parandatakse.
Maxima kaupluse lähedal Riia maantee ja Ravi tänava ristmiku juures on praegu jalakäijate ülekäigurada. Kavas on paigaldada sinna nupuga foorid, et inimesed saaksid ohutumalt üle tee minna. Foorisüsteem ühendatakse lähimate ristmike valgusfooridega, et tagada Riia maanteel autode sujuvam liikumine.
Pärnu teeületuskohtade ohutumaks muutmist toetab riik 135 000 euroga, ülejäänu lisab omavalitsus. Lisaks kahele uuele fooriristmikule on see raha mõeldud Vanalinna põhikooli juures asuva Ringi ja Nikolai tänava ristmiku ja Tõstamaa keskkooli juures asuva ülekäiguraja ohutumaks muutmiseks.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background