Pärnus osales hooajaks valmistumise seminaril rekordarv turismiasjalisi

20/05/2020

Tagasi

Reedel, 15. mail toimus Pärnu turismiasjaliste iga-aastane kevadseminar “Valmistume hooajaks vol17”, mis seekord kandis alapealkirja “Kuidas ja kuhu?!”. Eriolukorra tõttu virtuaalkeskkonnas peetud seminari vestlusteemade keskmes oli koroonakriisi mõju turismisektorile, sihtkoha organisatoorne juhtimine ja võimalused kriisi seljatamiseks.
Pärnu linnavalitsus korraldab linna ja maakonna turismiettevõtjatele hooajaks valmistumise seminare kahel korral aastal – kevadel ja suvel. Kuigi tänavune kevadine kokkusaamine peeti tavatult e-keskkonnas, oli huvi sel osaleda üle ootuste suur.
Osalejate seas olid pea kõik suuremad Pärnu spaad, hotellid, söögikohad, ööklubid, kaubanduskeskused ja vabaajateenuste pakkujad. Lisaks Pärnumaa muudes piirkondades tegutsevad turismiettevõtjad kui ka kolleegid-ettevõtjad teistest Eesti maakondadest.
Worksup.com keskkonnas toimunud seminarile pani end kirja 127 turismivaldkonnaga seotud ettevõtet või isikut, ent tegelikkuses oli kolmetunnisel üritusel autentseid osalejaid kokku veelgi enam – 161. See on kaks korda enam osavõtjaid kui hooajaks valmistumise seminaridel tavaliselt.
Kevadseminaril esinesid ettekannetega Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik, Tartu linna turundusjuht ja SA Tartumaa Turism juhataja Helen Kalberg, Visit Levi tegevjuht Yrjötapio Kivisaari Soomest, MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu ja Pärnu abilinnapea Rainer Aavik.
Kui EAS-i turismiarenduskeskuse juht andis põhjaliku ülevaate Eesti turismisektori olukorrast tervikuna, siis Visit Levi tegevjuht Yrjötapio Kivisaari rääkis oma organisatsiooni esindatava, Soome suurima suusakuurordina tuntud Levi sihtkoha kogemustest.
Levi linn ühes samanimelise suusakeskusega asub küll kaugel Lapimaal ja on keskendunud talispordile, ent sel paigal on mereäärse Pärnuga ka palju sarnast – mõlemale on tuttav hooajalisus ning külastajate hüppeline tõus ja langus.
Seminaril jäi kõlama, et vaatamata keerulisele olukorrale on Eesti ja Soome sihtkohad valmis taas külalisi vastu võtma. Samas tõdeti, et kriis sunnib nii ettevõtjaid kui ka sihtkohti laiemalt oma senist tegevust ümber hindama ja olema leidlik.
“Valmistume hooajaks vol17”https://visitparnu.com/seminar-valmistume-hooajaks-vol-17/ seminar on täies pikkuses järelvaadatav.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background