Pärnus muudetakse kaks teeületuskohta muudetakse ohutumaks

07/11/2019

Tagasi

Aktsiaselts TREV-2 Grupp hakkab Pärnu kesklinnas asuvat Ringi ja Nikolai tänava ristmikku ning Tõstamaa keskkooli ees asuvat ülekäigurada ohutumaks muutma, tööd loodetakse lõpetada 20. detsembriks.
Ringi ja Nikolai tänava ristmikule ehitatakse tõstetud künnis ning tehakse Ringi tänavale ja Nikolai tänava koolipoolsesse otsa ülekäigurajad. Ülekäiguradade juures asuvad liiklusmärgid ääristatakse LED-tuledega, mis hakkavad põlema siis, kui jalakäija ülekäigurajale liigub. Ülekäiguradade juurde paigaldatakse spetsiaalvalgustus, mis tekitab rajale valgustriibu.
Ümberehitamise tõttu on vaja ristmik ajaks, mil tänavat asfalteeritakse, sulgeda. Millal see juhtub, pole veel teada. Ümbersõit tähistatakse ajutiste liikluskorraldusvahenditega.
Tõstamaa kooli ees uuendatakse liiklusmärke ja ülekäiguraja markeeringut ning paigaldatakse erivalgustus, mis tekitab ülekäigurajale valgustriibu. Vilkuvate LED-tuledega liiklusmärke sinna ei panda.
Mõlema teeületuskoha ohutumaks muutmine maksab koos käibemaksuga 56 844 eurot. Ligikaudu poole sellest annab riik, ülejäänu tasub omavalitsus.
Kevadel uuendati Pärnus Riia maantee ja Liiva tänava, Riia maantee ja Kastani tänava, Riia maantee ja Kännu tänava, Riia maantee ja Saare tänava, Jannseni ja Havi tänava, Pika ja Pühavaimu tänava ristmikul ja Mai 28 ees asuvaid ülekäiguradasid.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background