Pärnus kogunes kriisikomisjon

13/03/2020

Tagasi

13. märtsil kell 17.00 kogunes Pärnus Lääne päästekeskuse hoones Regionaalne kriisikomisjon. Kriisikomisjoni eesmärk on koondada regioonis kohalike omavalitsuste tegevuste ülevaade viiruse leviku tõkestamises ja määratleda suuremad probleemid ning abivajadus.
Terviseameti sõnul on hetkel kõige raskem seis Saaremaal, kus on tuvastatud 18 positiivsest proovist lausa 16. Sellega seoses on antud tungiv soovitus mitte reisida Saaremaale, ega ka sealt välja, sest see võimendab nakkuse edasikandumise riski oluliselt.
Komisjonis oli arutelu lasteaedade sulgemise teema, mis võib halvata oluliste teenuste toimepidevust, seetõttu lepiti kokku, et kohalikes omavalitsustes võetakse lasteaedade sulgemine kasutusele viimase abinõuna ja tehakse seda juhul kui seal tuvastatakse esimene nakkusjuhtum
Kriisikomisjoni tõdemus on, et kohalikud omavalitsused suhtuvad olukorda ülima tõsidusega ja rakendavad viiruse leviku tõkestamiseks erinevaid meetmeid. Samas peab aru andma, et täna veel esineb viiruse levikuga väga palju määramatust. Mistõttu on võtmetähtsusega inimese iseenda vastutustundlik käitumine. Ainult üheskoos üksteist toetades, suudetakse viiruse levikule piiri panna.
Viiruse levikuga on langenud suur koormus erinevatele ametkondadele, eestkätt Terviseametile, Politsei- ja piirivalveametile ning Häirekeskusele.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background