Pärnus avatakse muulide teemaline näitus ja paigaldatakse pingid

07/05/2019

Tagasi

Tähistamaks muulide 150.ndat juubeliaastat, paigaldatakse täna Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgale näitus „Pärnu Muulid 150“
Näitus seatakse üles 9 ruutmeetri suurusesse klaasist kuubikusse, mis on valmistatud Art & Craft Productions OÜ poolt. Tegemist on installatsioonnäitusega, mis annab ülevaate Pärnu muulide ajaloost ning legendist. Näituse üheks osaks on ka Pärnu muulidega seotud postkaardid. Väljapaneku teeb eriliseks asjaolu, et tänu projektsioonile toimib see erinevates valgusrežiimides erinevalt. Öösel tekivad kuubikusse visuaalid, mida päevavalguses näha ei saa.
Näituse kujundasid teatrikunstnik Liina Unt ja disainer Katre Rohumaa, tekstide autoriks on kunstiteadlane Karin Paulus. Väljapanek on üleval kuni 30. septembrini 2019.
Lisaks näitusele, paigaldatakse täna Pärnu parkidesse kaheksa käsitsi maalitud muulide teemalist puidust kiike. Kiikedele on jäädvustatud nii kunstiteosed kui ka toredad mõtteterad. Kiiged valmistas linnavalitsuse tellimisel disainibüroo Vaas&Vaas. Maalide autor on kunstnik Helje Vaas.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background