Pärnumaal peetakse jahimeeste seltsi kokkutulekut

02/07/2018

Tagasi

6.‒8. juulil kogunevad eesti jahimehed Pärnumaal Pärlseljal, et pidada jahimeeste kokkutulekut „100 Pärnus“. Eesti 100. sünniaastal täitub esimesest kokkutulekust juba 50 aastat.
Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuht ning kokkutuleku üks korraldaja Tõnis Kortsu sõnul kogutakse kokkutuleku koolitustelt teadmisi ja võistluste käigus pannakse proovile erialased oskused, mis näitavad eelkõige eesti kõrget jahikultuuri. Kortsu selgitusel tulevad juubeliaastal sellest osa saama ka nii Euroopa riikide kui Brüsseli peakontori esindajad.
1968. aastal pandi alus kokkutulekute traditsioonile Kohtla-Järvel Toila-Oru pargis. 50 aastat on erinevais Eesti paigus traditsiooni jätkatud samas formaadis. Sündmus baseerub kolmel osal: jahinduslikud võistlused, koolitused ja meelelahutus. Jahimehed võtavad mõõtu 10 võistlusel. Lisaks tehakse mitmeid harivaid ja praktilisi koolitusi, toimub jahisarveansambli plaadiesitlus, jahikoerte demonstratsioon, jahiajalooline näitus jpm põnevat. Kogu sündmuse info leiab siit: http://www.ejs.ee/kokkutulekud/.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background