Pärnumaa kümme avastusrada ootavad seiklema

12/04/2019

Tagasi

Keskkonnaamet kutsub 14. aprillil tähistatava rahvusvahelise õuesõppepäeva ja alanud südamekuu puhul kõiki õue tärkavat loodust märkama ning tervist turgutama, kasutades selleks digitaalset rakendust Avastusrada.
Tänasest 30. aprillini on igas Eesti maakonnas avatud vähemalt üks „Liigu ja õpi Avastusrajal“ virtuaalne rada, mille läbimist looduses toetab nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus. Igal rajal on vähemalt 15 kontrollpunkti, kus osalejad saavad küsimustele vastates oma teadmisi testida ja koguda uut infot piirkonna loodus- ja kultuuriobjektide kohta. Raja läbimine ja ülesannete lahendamine võtab aega kuni poolteist tundi.
Õpetajaid kutsutakse olemasolevaid avastusradu testima ning seejärel ise rakenduse abil uusi radu looma. Õppevahend võimaldab kombineerida uusimaid tehnoloogilisi lahendusi õuesõppe, elamus- ja avastusõppe meetodiga, olles põnev nii oma tehnilise lahenduse kui ka selle looduses rakendatavuse poolest.
Kõik rajad on leitavad Avastusraja<http://www.avastusrada.ee. kodulehel, kust igaüks saab valida endale meelepärase. Pärnumaal on kokku kümme rada.

Mängimiseks on vajalik laetud ja internetiühendusega nutiseade, millel peab olema lubatud asukoha määramine. Oodatud on ka soovitused<https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6dL-jmbywiLFKD1a6uCHQg3zQIiIPKv5Ouyqswj6hKpssvg/viewform>, kuhu võiks veel rajada mõne põneva avastusraja ja mis teemal see võiks olla.
Rakendus loodi 2015. a Keskkonnaameti ja Tallinna Ülikooli koostöös, projekti rahastati Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Keskkonnahariduse arendamine“.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background