Pärnu võõrustab külalisi Hiinast

04/09/2019

Tagasi

Tänasest kuni laupäevani külastab Pärnu linna delegatsioon Hiinast Qingdao linnast. Hiinlaste visiidi eesmärgiks on tutvuda Eesti suvepealinna ettevõtetega ja otsida pärnakatega koostöövõimalusi.
Qingdao on nagu Pärnugi avatud ja rahvusvaheline merelinn.
Kollase mere ääres asuv Qingdao on oma kodumaal tuntud kui purjetamis- ja õllepealinn. Siin toimus näiteks 2008. aasta Pekingi olümpiamängude regatt, lisaks võõrustab linn igal aastal ridamisi teisi purjetamisvõistlusi.
Qingdao on üks turistide lemmiksihtkohti Hiinas.
Qingdao on ka pikaaegne Hiina filmitööstuse keskus, samuti peetakse seda linna üheks suurimaks Hiina kujutava kunsti ja muusika keskuseks.
Samas on Qingdao ka oluline äri-, kaubandus- ja logistikakeskus – siin asub üks Hiina suurimaid rahvusvahelisi kaubasadamaid ja meretranspordi sõlmpunkte. Paljude Hiina tippettevõtete peakorter asub Qingdaos.
Linn rakendab eraldi programmi Euroopa ettevõtete Hiina turule aitamiseks, pakkudes krunte selleks spetsiaalselt loodud tööstuspargis.
Pärnus ootab kaugeid külalisi ootab ees tihe programm.
Homme toimub Estonia spaahotelli konverentsikeskuses Qingdao – Pärnu äri- ja turismiseminar, kus tutvustatakse kahe riigi koostöövõimalusi. Esmajoones on luubi all just turismialane koostöö.
Reedel külastab hiinlaste delegatsioon Wendret, kelle üks tootmisüksus asub Hiinas. Päeva teises pooles minnakse linnast välja tutvuma Pärnu Bay Golf Links golfikeskuse ja Tolkuse rabaga.
Laupäeval, 7. septembril on linnarahvas oodatud Port Artur 2 kaubanduskeskusesse, kus toimub Hiina tänavafestival.
Üritusel saab kuulda hiina keelt, õppida kalligraafiat, olla tunnistajaks teetseremooniale ning näha ja kogeda, mida kujutavad endast traditsiooniline hiina meditsiin ja massaaž.
Festivalil on üleval Qingdao-teemaline fotonäitus, lisaks tutvustatakse Qingdao linna turismiatraktsioone.
Hiina muusikat esitab Pärnu kammerkoor.
Ürituse toimumisaeg on kell 10-14. Festivali korraldavad Pärnu linnavalitsus, Eesti Konfutsiuse instituut ja Qingdao linnavalitsus.
Neli Pärnus tegutsevat Hiina restorani – Beijing, Hõbe Taldrik ja Chopsticks-restoranid (Kaubamajakas ja Pärnu Keskuses) – pakuvad 4.- 8. septembrini hiina toitudelt 10 protsenti allahindlust.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background