Pärnu volikogu vabastas eriolukorra ajal puudunud lapsed lasteaiatasust

11/05/2020

Tagasi

Pärnu linnavolikogu vabastas eriolukorra ajal lasteaiast puudunud laste vanemad lasteaia osalustasu maksmisest, seni kehtinud korra järgi võinuks tasu maksmata lasteaiast puududa ainult ühel kuul aastas.
Lapsevanemad, kes ei viinud last 17. märtsist 31. märtsini lasteaeda, on vabastatud poolest märtsikuu osalustasust. Kui laps polnud lasteaias terve aprillikuu, ei pea ta midagi maksma. Kui laps puudus kas aprilli esimesel või teisel poolel (1.-13. või 14.-30. aprillini) ja teisel poolel käis lasteaias, tuleb tasuda poole kuu eest. Maikuu vabastused otsustab linna kriisikomisjon, lähtudes eriolukorra kestvusest.
Samasuguseid soodustusi rakendatakse Pärnu linna eralastehoidudes laste eest, kelle lasteaiakoht on asendatud lastehoiu kohaga. Pärnu linn on lapsevanema nõusolekul asendanud pooleteise- kuni kolmeaastase lapse lasteaiakoha lastehoiuteenusega eralastehoius 13 lapsele, kellest kümme käib Põnnila ja kolm Titutriinu Lastehoius.
Volikogu liige Jüri Lebedev tegi ettepaneku vabastada kõik lapsevanemad alates 16. märtsist kuni 31. maini Pärnu linnavalitsuse hallatavates lasteaedades osalustasu maksmisest. Volikogu enamus seda ei toetanud, pidades esmatähtsaks laste tervist.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background