Pärnu volikogu kinnitas investeeringutoetuste esialgse nimekirja

19/06/2020

Tagasi

Pärnu linnavolikogu kinnitas esialgse nimekirja objektidest, mille seast linnavalitsus majanduse elavdamiseks mõeldud toetusmeetmest raha küsides 15. novembriks valiku teeb, Pärnule arvestatud investeeringutoetuse piirsummaks on 2 190 000 eurot.
Riigi 2020. a lisaeelarvega määrati omavalitsustele 130 miljonit eurot, et leevendada COVID-19 eriolukorra negatiivseid mõjusid majanduses. Toetus on ühekordne ja mõeldud selleks, et omavalitsuste tellimuste kaudu toetada Eesti majandust ja tööhõivet.
Objektid, mida toetuse abil teha, on vaja esitada 15. novembriks. Kõigi nimekirjas toodud 11 objekti ehitamiseks kulub tunduvalt rohkem raha kui 2,2 miljonit. Kuna toetust antakse pärast riigihanke parima pakkuja kinnitamist ja objekte võib muuta, küsis linnavalitsus luba lõpliku valiku tegemiseks, et 2,2 miljonit võimalikult otstarbekamalt kasutada.
Nimekirjas on Rohu 119 üürimaja ehitamine; Härma tänavale Rehepapi tänavast Tallinna maanteeni kergliiklustee ehitamine ja tänavalõigu uuendamine; rannapromenaadi rekonstrueerimine koos Kuuse ja Side tänava sihile jäävate väljakualadega; Audru muuseumile maakütte rajamine; Riia maantee (Rähni tänavast Papiniidu tänavani), Tammiste tee, Kaubasadama tee, Rohelise, Vana-Sauga ja Jannseni tänava ülekatted; Tõstamaa kergliiklustee projekteerimine ja ehitamine hooldekodust Lootuse tänavani; Riia maantee kõnnitee projekteerimine Harju tänavast Raja tänavani; Härma jalgpallikompleksi teise väljaku ehitamine; tänavavalgustuse projekteerimine ja ehitamine naiste rannast Hedonini; Paikuse kergliiklustee valgustuse üleviimine LED-valgustitele ja Tralli lasteaia õueala väljaehitamine koos tehnovõrkudega.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background