Pärnu rannas heisatakse taas Sinilipp

17/04/2019

Tagasi

Rahvusvaheline Sinilipu komisjon otsustas, et Pärnu rannas võib sel aastal taas Sinilipu heisata.
Sinilipp näitab, et supelrand või väikesadam on keskkonnasõbralikult majandatud, puhas ja turvaline. Rahvusvaheliselt tuntud ökomärgise saamise eelduseks on hooldatud, keskkonna- ja inimsõbralik rannaala, eelmise nelja suplushooaja jooksul võetud suplusvee analüüside nõuetele vastavus ja keskkonnaalane teavitus.
Sinilipu komisjoni reeglite järgi võib suplusvee soole enterokokkide sisaldus olla kuni 100 pesa moodustavat ühikut (pmü) 100 milliliitris (ml) vees ja kolibakterite sisaldus kuni 250 pmü/100 ml vees, samal ajal kui Eestis kehtiva suplusvee määruse kohaselt võib kolibakterite sisaldus olla 1000 pmü/100 ml vees. Kolibakterid ehk soolekepikesed elutsevad peamiselt imetajate soolestikus ja nende hulk on kasutusel vee mustuse näitajana, enterokokid elavad inimeste soolestikus ja võivad nõrga immuunsüsteemiga suplejatel tekitada seedetrakti haiguseid.
Tähtsal kohal on keskkonnaalane teavitus. Rannas peavad olema infotahvlid ranna kasutamise juhistega, lähedal asuvate kaitsealade tutvustusega ja Sinilipu liikumist tutvustava infoga.
Pärnu pole piirdunud üksnes rahvusvaheliste nõuete täitmisega. Rannaparki on paigaldatud kolm veepüstikut, millest tulevat vett võib nii juua kui sellega käsi ja jalgu pesta. Veepüstikud asuvad naisteranna sissepääsu lähedal parkla nurgas, Lehe tänava pikendusel Rannahoone lähedal asuva laste mänguväljaku ääres ja Side tänava pikendusel rannas asuva parkla kõrval.
Sinilipp heisatakse Pärnu rannas 5. juunil, maailma keskkonnapäeval.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background