Pärnu Rannajooks tõotab lüüa rekordi

23/10/2019

Tagasi

Pühapäeval, 27. oktoobril toimuv Pärnu Rannajooks tõotab ligi 1500 spordisõbraga uut osavõtjate rekordit. Jooksupäevast on kujunemas Eesti suurim hilissügisene spordisündmus.
Seoses moodsa rannastaadioni valmimisega 2016. aastal sai uue hingamise pärnakate sügisene jookski – kunagine kahe staadioni jooks asendus rannajooksuga, millest on nüüdseks kujunenud enam kui tuhande osalejaga suur liikumispäev. Võistluskeskusega rannastaadionil toob sündmus eeloleval pühapäeval kokku ligi 900 jooksjat, 250 käijat-kepikõndijat ning ligi 500 last. Registreerijate aktiivsus lubab ennustada uut osavõtjate rekordit. Senine marginumber – 1304 – on pärit 2016. aastast.
Meestest on lubanud starti tulla mullune teine ja kolmas mees, Timmo Jeret ja Karl Mäe. Hetkeseisuga saab naiste favoriidiks lugeda eelmise aasta kolmandat, Liliana Torni.
Distantsivalikus on 10 ja 5 km, mis mõlemad suunatud nii jooksjatele kui käijatele. Pika distantsi start antakse kell 13. Lühike distants (5 km) lähtega kell 13.20 on ajavõtuta rahvarada, mida võib samuti läbida nii joostes kui käies. Kell 11 algavad lastejooksud on avatud kuni 11-aastastele. Alates 8-9aastaste jooksudest selgitatakse esikolmikud, nooremad läbivad raja võistluseta. Rannajooks on oma nime vääriline, sest rada kulgeb peamiselt keskranna ja suurte parkide piirkonnas: distantsile jäävad rannapark, promenaad ja mitmed vaatamisväärsused, eesotsas legendaarse Pärnu linnaarhitekti Olev Siinmaa projekteeritud kunagise mudaravila ning rannahotelliga.
Esmakordselt saavad kõik Rannajooksu, -retke ja rahvaraja lõpetajad finišeerides kaela unikaalse medali
Lisaks pälvivad medali kolmikürituse läbijad. Sarja medal antakse Luitejooksu ja -retke (8,3 km), Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ja retke (10 km) ning Pärnu Rannajooksu ja -retke (10 km) läbinutele
kolmikürituse finišiprotokolli alusel finišeerimise järgselt. Finaaletapi eel juhivad üldarvestuses Martin Tamm Sparta spordiseltsist ning omanimelise treeninggrupi eestvedaja Anu Piiroja.
Eelregistreerimine kõikidele distantsidele kestab 23. oktoobrini lehel www.2silda.ee ja Pärnu Keskuse infopunktis.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background