Pärnu randa tuleb taas „Hoia merd!“ kampaania tegevustelk

25/06/2020

Tagasi

Pernova hariduskeskus teeb 2. juulil algust igasuvise „Hoia merd!“ teavituskampaaniaga, millega juhitakse inimeste tähelepanu Läänemerega seotud keskkonnaprobleemidele.
Nagu varasematel aastatel, püstitab hariduskeskus sel suvelgi Pärnu keskranda telgi, kus kõik huvilised saavad terve juulikuu igal neljapäeval ja reedel kell 15 -18 lüüa kaasa „Hoia merd“ tegevustes.
Telgis saab näiteks osaleda erinevates keskkonnaalastes mängudes, joonistada, meisterdada ning teha elulisi katseid alates õlireostuse likvideerimisest kuni mikroplasti kogumiseni.
Kampaaniatelgi jutunurgas on igal nädalal kõneks erinevad loodusega seotud teemad: kui juuli esimesel nädalal tuleb juttu puudest ja põõsastest, siis järgnevatel nädalatel on kõneks Läänemere elustik, elu rannaniidul, looma- ja taimeriigi isad ja pojad ning mereprügi.
Kuna kampaaniatelgi tegevused sobivad igas vanuses lastele ja täiskasvanutele, tasub kõigil, kes juulinädalatel suvepealinna randa satuvad, „Hoia merd!“ telgist vähemalt korra kindlasti läbi astuda.
Pernova hariduskeskuse teavituskampaania „Hoia merd“ sai alguse viis aastat tagasi kannustatuna murest meie Läänemere-äärsete ranna-alade ja parkide pärast, mida suviti väisavad tuhanded sise- ja välisturistid.
Kampaania soovib panna külastajad mõtlema kaasa, kuidas vähendada oma keskkonna-jalajälge nii lokaalsel kui globaalsel tasemel, ja suunata rannaliste tähelepanu keskkonnale, kuhu nad on tulnud aega veetma, puhkama ja rannamõnusid nautima.
Lisaks Pärnule on Pernova hariduskeskus käinud kampaaniatelgiga Tallinna ja Kuressaare randades. „Hoia merd!“ teavituskampaaniast on aastate jooksul saanud osa üle 410 000 inimese.
Keskkonnasõbralike haridustegevuste konkursil Keskkonnakäpp pälvis “Hoia merd!” kampaania tänavu tiitlid „Kogukonna kaasaja 2020“ ja „Rahvalemmik 2020“.
Fotodel mullusuvine meenutus „Hoia merd!“ kampaaniatelgi tegevustest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background