Pärnu purskkaevud jäävad talveunne

10/10/2019

Tagasi

Pärnu linna purskkaevusid hooldav aktsiaselts Pärnu Vesi on alustanud veesilmade ette valmistamist talveks: rannapiirkonna fontäänid on tänaseks juba suletud, kõige viimasena lõpetab töö Iseseisvuse väljaku purskkaev.
Talvekuudeks valmistumine tähendab vesirajatiste veest tühjendamist, puhtaks pesemist, valgustite, pihustite, pumpade ja torustike demonteerimist ning sõltuvalt purskkaevust ka puitkaane alla minekut.
Pärnu linnaaedniku Anu Nurmesalu sõnade kohaselt hoitakse purskkaeve tavaliselt töös 1. oktoobrini ja seejärel asutakse neid ükshaaval sulgema. Tööde ajaline kulg sõltub ilmast – kui on soojad ja ilusad sügisilmad, pakuvad fontäänid kauem silmailu.
Kesklinnas ja rannarajoonis on ühtekokku kümme avalikku purskkaevu. Need asuvad Kuursaali ja mudaravila ees, rannapromenaadil Kuuse, Side ja Lehe tänava otstes, Rannapargis, Vallikäärus, Koidula ja Lastepargis ning Iseseisvuse väljakul.
Sel suvel töötasid neist üheksa, ainsana oli teist aastat rivist väljas Kuuse tänava otsas asuv valgusefektidega purskkaev.
Linnaaedniku kinnitusel läheb see vesirajatis järgmisel aastal renoveerimisele.
Kesklinna ja Vallikääru purskkaevud pannakse uuesti tööle kevadpühaks, 1. maiks ning ranna piirkonna omad 15. maiks.
Kuni 31. detsembrini 2019 hooldab Pärnu linnale kuuluvaid purskkaeve AS Pärnu Vesi.
Purskkaevude haldamisele ja hooldamisele on käesoleval aastal planeeritud 40 000 eurot.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background