Pärnu ootab ettepanekuid kesklinna ümberkujundamiseks

03/08/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsus ootab kuni 6. septembrini ideid Vaasa pargi, Keskväljaku ja Pika tänava ümberkujundamiseks, mille funktsioon pärast Raba-Lai tänava silla valmimist muutub.
Praegu toimub suur osa kesklinna läbivast liiklusest Kesklinna silla kaudu ja Pikk tänav on oluliseks liikluskoridoriks. Pärast Raba-Lai tänava silla valmimist on autojuhtidel võimalik teisi tänavaid kasutada ning silla juures asuv Vaasa park, teatri ees asuv Keskväljak ja Pikk tänav muutuvad tunduvalt jalakäijasõbralikumaks.
Ideekorje on oluliseks sisendiks keskväljaku ja Pika tänava arenguvisiooni loomisel ja arhitektuurivõistluse ettevalmistamisel. Kuni 6. septembrini kogub linnavalitsus inimestelt ideid, aasta lõpus on kavas välja kuulutada selle ala arhitektuurivõistlus.
Väiksema liikluskoormusega Pikk tänav võimaldab kesklinna paremini siduda, uus Keskväljak ja Vaasa park loovad teistsuguseid võimalusi kesklinnast jahisadama poole liikumiseks. Ideede esitamisel võiks mõelda, kuhu ja millist avalikku ruumi tuleks luua, et see oleks atraktiivne, lihtsasti juurdepääsetav ja kõigi poolt kasutatav; milliseid teenuseid ja kuhu oleks vaja juurde luua; kuhu ja milliste liikumisteede ja parkimisalade järele oleks vajadus; kus ja kuidas tuleks jalakäijate ja kergliiklejate liikumisturvalisust parandada ning milliste piirkondade haljastust oleks vaja muuta ja kuhu rohelust juurde tuua.
Kõige parem on ideid esitada kaardirakenduse kaudu, mis on leitav Pärnu linna kodulehelt www.parnu.ee. Kes seda kasutada ei soovi, võib oma mõtted kirja panna ja saata need Pärnu linnavalitsusele e-kirja aadressil linnavalitsus@parnu.ee või postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background