Pärnu noored arendavad läbi jalgpallimängu sotsiaalseid oskusi

24/09/2019

Tagasi

Pärnu linnas käivitub spordil põhinev arenguprogramm SPIN, mis õpetab koolinoortele läbi jalgpallimängu sotsiaalseid oskusi.
Programm paneb suurt rõhku noorte omavahelisele võistkonnatööle, arendab lastes enesekontrolli ja õpetab neid juhtima emotsioone, lahendama konflikte ja seadma eesmärke.
SPIN programmiga saavad liituda 9-12aastased Pärnu koolide õpilased. Lastest moodustatakse treeninggrupid, neid juhendavad jalgpallitreener ja abitreener.
Noored osalevad jalgpallitreeningutel, millele lisanduvad spetsiaalselt programmi jaoks loodud sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi arendavad töötoad.
Programm on osalejatele tasuta.
Pärnu linnavalitsuse üldhariduse peaspetsialisti Virve Laube sõnutsi ühines Pärnu linn algatusega eeskätt seepärast, et tegemist on ennetusprogrammiga, mille mõte on lisaks spordiga tegelemisele arendada noortes sotsiaalseid oskusi ja vähendada nende riskikäitumist.
2015. aastal alguse saanud SPIN-programm tegutseb Eestis veel viies Tallinna linnaosas, Viimsis, Keilas, Tartus, Kohtla-Järvel ja Narvas.
Kokku osaleb SPIN programmi treeninggruppides mitusada noort. Iga grupiga töötab tipptasemel jalgpallitreener ja noorsootöö taustaga abitreener.
2018. aastal arvati SPIN programm teist korda Euroopa 20 parima jalgpallipõhise ühiskondliku algatuse hulka. SPIN programm on valitud ka Eesti aasta vabaühenduseks.
Pärnu SPIN programmi rahastab Pärnu linn, kaasrahastajad on Euroopa Sotsiaalfond ja siseministeerium. Programmi elluviimist toetavad ka UEFA Foundation for Children, Briti Nõukogu ja Heateo Mõjufond.
Pärnu SPIN programmi avaüritus toimub homme, 25. septembril kell 15.00-16.30 Pärnu Tammsaare koolis.
Programmi avavad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, jalgpalliklubi Pärnu Vaprus tegevjuht Karl Palatu ja Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanem Karin Uibo.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background