Pärnu Muuseumis toimub rahvarõiva nõuandekodade avaüritus

30/10/2018

Tagasi

Pärnu Muuseum ootab kõiki rahvarõivahuvilisi 2. novembril kell 16.00 muuseumi püsiekspositsiooni rahvarõiva nõuandekodade võrgustiku loomise avaüritusele. Sõna saavad ja küsimustele vastavad raamatu “Pärnumaa rahvarõivad” autorid Ülli Kont, Inna Raud ja Anu Randmaa.
Ekspositsioonis olev talutuba saab uued asukad. Senise napi sisutuse asemel hakkavad tillukest ruumi elustama Pärnumaa erinevate kihelkondade rahvarõivaste komplektid. Kolme –nelja kuu tagant toimub vahetus ning jälle saab näha uut rõivaste komplekti uuest kihelkonnast. Kihelkondade rahvarõivaste väljapaneku idee taga seisab MTÜ Rahvarõivakoda eesotsas Anu Randmaaga, kes seisab hea selle eest, et igas maakonnas oleks oma nõukoda, kes aitab omakandi inimestel kergemalt kätte saada infot rahvarõivaste komplekteerimise ja valmistamise kohta. Pärnumaa nõukoja asukohaks saab Pärnu Muuseum. Talutoas asuvad rõivakomplektid on igale
ekspositsioonikülastajale näha, suur hulk originaalesemeid asub aga fondis, mida on võimalik alati kokkuleppeliselt uurida.
Sel aastal on kinnitatud kolm rahvarõiva nõuandekoda.  Hiiumaa Muuseum Helgi Põllo eestvedamisel ja Viru Käsitöösalong Kersti Loite
eestvedamisel on rahvarõivaalast nõu andnud juba väga pikka aega. Mareli Rannapi magistritöö tulemusena sai uuritud nõuandekodade vajadus ja ülesanded ning loodud Saaremaa Muuseumi juurde rahvarõiva nõuandekoda. Koos eelmisel aastal loodud Harjumaa nõuandekojaga Harjumaa Muuseumi juures on praegu neli aktiivselt tegutsevat nõuandekoda, kes korraldavad koolitusi ja infopäevi ning vastavad küsimustele oma paikkonna rahvarõivaste kohta.
Võrgustik laieneb vastavalt võimalustele, uusi nõuandekodasid tekib kui on olemas ideed toetav muuseum ja inimesed, kes seda tööd teha soovivad. Lisandumas on Pärnu ja Jäneda nõuandekojad. Mardilaadal, MTÜ Rahvarõivas boksis, on sel aastal nõuandekodade info esiplaanil ja nõustajad ootavad huvilisi vestlema.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background