Pärnu linnavolikogu asutas uue lasteaia

07/02/2020

Tagasi

Pärnu linnavolikogu otsustas asutada alates 1. augustist Pärnu Raja Lasteaia ning liita sellega praegused lasteaiad Pillerpall ja Kelluke, mis lõpetavad tegevuse.
Raja tänav 7 ehitatavast lasteaed-ujulast saab Eesti üks kaasaegsemaid lasteaedu. Kompleks koosneb päikesekujulisest lasteaiast, ujulast, staadionist, välilavast, parklast ja hoovil asuvatest mänguväljakutest.
Uus lasteaed mahutab kaheksa aia- ja kaks sõimerühma. Lasteaiakohti on planeeritud 190, neist 30 sõimekohta. Vastavalt kokkuleppele peab Pärnu linn tagama Häädemeeste vallale üheksa ja Tori vallale 44 lasteaiakohta kas selles või mõnes muus Pärnu munitsipaallasteaias.
Pillerpalli ja Kellukese lasteaia hooned on võrreldes teiste Pärnu lasteaedadega kõige kehvemas seisus. Pillerpalli hoones jätkab tegevust Pärnu Päikesekool ja tulevikus on kavas praeguse koolihoone asemele ehitada uus õppehoone. Kellukese lasteaia hoone tuleviku osas käivad veel arutelud, otsust langetatud pole. Pärast Raja tänava ujula kasutuselevõtmist sulgetakse ujula, mis asub Koidula gümnaasiumiga ühes hoones.
Pillerpalli ja Kellukese lasteaias käivate laste vanemad võivad valida lasteaiakoha kas uues Raja lasteaias või mõnes muus Pärnu lasteaias. Pillerpalli lasteaed asub Ülejõel ja kõik lapsevanemad ei pruugi soovida last Mai rajooni viia.
Esimene august on kuupäev, mil alustab tegevust Raja lasteaed kui asutus. Lapsed kolitakse majja 1. septembriks.
Lasteaed-ujula maksab 10,6 miljonit eurot. Ujula ehitamise eest tasub Pärnu linn. Lasteaia ehitamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond 4 039 200 euroga, ülejäänu tasuvad Pärnu linn ning Tori ja Häädemeeste vald.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background