Pärnu linnavalitsuse meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks

12/03/2020

Tagasi

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius allkirjastas käskkirja, millega keelatakse linnavalitsuse hallatavatel asutustel korraldada kuni 1. maini üritusi ja rahvakogunemisi, kus võib olla üle saja osaleja.
Linnavalitsuse hallatavateks asutusteks on lasteaiad, koolid, huvikoolid, kultuuri- ja spordiasutused, hooldekodud, sotsiaalkeskus, laste ja noorte tugikeskus jt. Üle saja osalejaga üritusi ja rahvakogunemisi ei korraldata sel ajal ka linnavalitsuses.
Rahvakogunemiste piiramine on osa meetmetest koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Linnavalitsuse ja linnavalitsuse hallatavate asutuste töötajatel soovitatakse võimalusel mitte osaleda Pärnus ja väljaspool Pärnut toimuvatel üritustel ja rahvakogunemistel, seda sõltumata üritusel osalejate arvust. Loomulikult ei saa kellelgi keelata näiteks lähedase matusele minna, seetõttu ongi käskkirjas „võimalusel mitte osaleda“.
Käskkirja kohaselt tuleb linnavalitsuse hallatavate asutuste juhtidel tühistada kuni 12. aprillini oma juhitavas asutuses kõik välislähetused ja reisid ning mitte kavandada uusi välislähetusi ja reise. Kõik linnavalitsuse teenistujate ja linnavalitsuse hallatavate asutuste juhtide välislähetused on kuni 12. aprillini keelatud.
Linnaasutuste juhid peavad võimaldama kodus töötamist töötajatel, kes on tulnud tagasi terviseameti kodulehel avaldatud riskipiirkondadest. Kavas on linnavalitsuse ja linna hallatavate asutuste külastamist piirata, millest annab linnavalitsus edaspidi täpsemalt teada.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background