Pärnu linnavalitsus tahab Päikesejänku ja Kadri lasteaia liita

26/05/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku liita Päikesejänku lasteaed 1. jaanuarist Kadri lasteaiaga ja panna lasteaiale uueks nimeks Pärnu Vana-Sauga Lasteaed.
Mõlemas lasteaias on kuus rühma, nad on ühesuguse tüüpprojekti järgi ehitatud ja samal ajal (1. veebruaril 1969) avatud. Lasteaedade teeninduspiirkond on kattuv, lasteaia valikutes on lapsevanematel sageli nii Kadri kui Päikesejänku lasteaiad.
OÜ Cumulus Consulting koostatud Pärnu haridusteenuste vajaduse prognoosis aastani 2040 soovitatakse kahe kuni kuue rühmaga lasteaiad ühendada ühtse juhtimise alla.
Mõlemad lasteaiad on väljakujunenud traditsioonide ja õppesuundadega. Päikesejänku lasteaed on alates 1994. aastast tuntust kogunud lapsekeskse metoodika „Hea Algus“ rakendaja ja koolitajana, Kadri Lasteaed on Pärnu ja riigi alusharidust rikastanud eelkooliealiste laste matemaatika õpetamise kontseptsiooni „Läheme Arvumaale“ maale toomisega.
Lasteaedade töö ümberkorraldamine võimaldab asutust tõhusamalt juhtida, heade praktikate rakendamist jätkata ja tagada linna selles piirkonnas lasteaiakohtade parema kättesaadavuse. Päikesejänku direktor lahkus 2019. aasta novembris omal soovil ametist, pärast seda on tema kohuseid täitnud Kadri Lasteaia direktor.
Mõlemale majale jääb pärast liitmist alles nende senine nimi. Lasteaedadele nimesid valides on Pärnu linn viimasel ajal lähtunud piirkonna või tänava nimedest. Ülejõe lasteaed on juba olemas, seetõttu pakutakse asutuse uueks nimeks Vana-Sauga Lasteaed.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background