Pärnu linnavalitsus kohtus täiskasvanute gümnaasiumi õppenõukoguga

09/10/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsuse, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad kohtusid Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumi (PTG) õppenõukoguga, et arutada täiskasvanute gümnaasiumi ja kutsehariduskeskuse liitmise üksikasju.
Linnale kuuluv täiskasvanute gümnaasium ja riigile kuuluv kutsehariduskeskus on kavas ühendada 1. septembrist 2022. Lõplikult otsustab liitumise linnavolikogu, alates 2018. aastast on toimunud ühinemise järjest detailsemad ettevalmistustööd.
Kohtumise alguses selgitas linnapea Romek Kosenkranius, et Tammsaare kooli rekonstrueerimisel seadis riik kõrvaltingimuseks alustada läbirääkimisi PTG tegevuse üleandmiseks riigigümnaasiumile või kutseõppeasutusele. Pärast arupidamist PTG direktori Karin Kurvitsaga otsustas linnavalitsus kõrvaltingimustega nõustuda ja läbirääkimistega algust teha.
Haridus- ja teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak rääkis, et kõikjal Eestis liigub hariduse andmine selles suunas, et täiskasvanute hariduse andjaks mittestatsionaarses õppes ja gümnaasiumiastme pidajaks saab tulevikus riik. Lisaks gümnaasiumiastmele hakkab riik hoolitsema mittestatsionaarse põhikooliõppe eest.
Osa õpetajaid ütles, et mõnele täiskasvanute gümnaasiumi õpilasele on jäänud mulje, nagu sunnitaks neid nüüd üldhariduse asemel kutseharidust omandama. Haidak rõhutas, et uues kohas antakse ikka üldharidust ja keegi ei sunni kutseharidusest lisa võtma.
Kohtumisel oli palju juttu õpitingimuste loomisest eraldi hubases keskkonnas, millega täiskasvanute gümnaasiumi õpilased on harjunud. Kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepp rääkis, et kutsehariduskeskuses on kavas ruumide kasutamine ümber korraldada ja selleks on vaja teada täpseid PTG soove. Investeerimisvajadusi on vaja teada riigilgi, et eelarvest raha andes väikeste õppegruppidega arvestada.
Müürsepp kõneles, et PTG õpilased saavad tulevikus kasutada õpilaskodu, kus praegu ööbivad teiste seas näiteks kutsehariduskeskuse sessioonõppes õppijad.
PTG õpetajad rääkisid, et neil pole midagi kutsehariduskeskuse hoonete vastu ja õpilased võiksid neid ise vaatama minna. Eriti võiksid seda teha põhikooliastme ja üheksanda klassi õppurid, keda kolimine otseselt puudutab, sest üheteistkümnenda ja kaheteistkümnenda klassi õpilased lõpetavad veel vanas majas. Samuti need, kes alles peavad plaani PTGs õppima asuda.
Järgmisena on kavas kohtuda täiskasvanute gümnaasiumi õpilastega.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background