Pärnu linnapea peab oluliseks Rail Balticu jätkamist

14/05/2020

Tagasi

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius saatis peaministrile ja valitsuse liikmetele pöördumise, milles avaldatakse toetust Rail Balticu ehitamisele läbi Pärnumaa.
Kosenkraniuse sõnul loob uus kiirraudtee Pärnule kiired ühendused Tallinn-Helsingi ja Riia-Varssavi suunal, mis omakorda elavdab regiooni majandust ning soodustab tööjõu liikumist ja hariduse, teaduse ja teiste eluvaldkondade arengut. Kosenkranius ja lisas, et Euroopa riikide kogemused on näidanud, et kiirraudteede rajamine on kaasa toonud nende linnade ja asulate arengu kiirenemise, mida raudtee läbib.
Pärnu linnapea rõhutas, et uus raudtee muudab maanteed ohutumaks. Pärnul on võimalik muutuda oluliseks liiklussõlmeks, kus kohtuvad maantee-, õhu-, raudtee- ja meretransport, sest Pärnut läbib Via Baltica, siin on sadam ja kavas on renoveerida Pärnu külje all paiknev lennuväli.
Linnapea tõstis esile, et märtsis Pärnu linnas uue koalitsiooni moodustanud Eesti Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja valimisliidu Pärnu Ühendab esindajad kirjutasid Rail Balticu projekti toetava kokkuleppe koalitsioonileppessegi.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background