Pärnu Linnaorkestriga astub lavale klarnetivirtuoos Matthew Hunt

25/02/2020

Tagasi

Sel reedel, 28.veebruaril kell 19 Pärnu kontserdimajas toimuval “Õhtu virtuoosidega” kontserdil soleerib Euroopa üks juhtivaid klarnetiste Matthew Hunt, dirigendiks Mikk Murdvee.
Matthew Hunt on Bremeni Saksa Kammerfilharmoonia sooloklarnetist ja maineka kammergrupi Ensemble 360 liige. Entusiastliku kammermuusikuna esineb ta ka tihti koos Pekka Kuusisto, keelpillikvartetiga Meta4, Thomas Adèse’i ja La Bande de La Loingtaine’iga.
Dirigent Mikk Murdvee on Helsingi Ülikooli Sümfooniaorkestri Ylioppilaskunnan Soittajat peadirigent ja Sibeliuse Akadeemia õppejõud. Dirigeerimise kõrvalt jätkab ta rahvusvahelist karjääri viiuldajana, nii
solistina, kammermuusikuna kui ka kontsertmeistrina.
Solist Matthew Hunt on paljudele Pärnu inimestele tuttav suvistelt muusikafestivalidelt ning Eesti Festivaliorkestrist.
Hunti esituses kuuleb Aaron Coplandi klarnetikontserti, mis on möödunud sajandi ameerika muusika üks märgilisemaid teoseid. See on kirjutatud legendaarse jazzklarnetimängija Benny Goodmani tellimusel ja koosneb mõtteliselt kolmest osast, mis järgnevad teineteisele pausideta. Esimene
osa on kaunis, rahulik ning eteeriline. Esimene osa läheb sujuvalt üle klarneti kadentsiks, mis aina tuure kogudes jõuab välja viimasesse, energilisse, kelmikasse ning jazzilikku ossa, mis annab nii solistile kui ka orkestrile võimaluse näidata oma oskusi ning virtuoossust erinevate karakterite esiletoomises.
Kontserti raamistab Heino Elleri keelpilliorkestriteos “Neenia”, millega märgitakse ära 50 aasta möödumist helilooja surmast.
Orkestri noodimateriali ettevalmistades leidus Teatri- ja muusikamuuseumi abiga nende arhiividest neli erinevat käsikirjavarianti ning neid võrreldes selgus, et loost on kaks erinevat varianti, esimene valminud aastal 1928 ja teine 1968. Seega saab kuulda kaht küllaltki erinevat Ellerit – 40-aastast ning 80-aastast, sama teose kahes erinevas versioonis.
Jätkub ka Beethoveni sümfooniate tsükkel. Dirigent Mikk Murdvee soov mängida Pärnu Linnaorkestriga Ludwig van Beethoveni kõik sümfooniad on jõudnud järjekorras teoseni nr 4.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background