Pärnu Linnaorkester alustab suvemuusika sarjaga

30/06/2020

Tagasi

Esimene kauaoodatud taaskohtumine publikuga leiab aset juba sel neljapäeval, 2. juulil kell 20 raehoovis. Kontserdi “Idüll” kavas leidub nii igatsevat ilu kui ka suveõhtut rütmikalt sütitavat ladina-ameerika muusikat. Kõlavad Georges Bizet, Johann Straussi, Ástor Piazzolla ja teiste heliloojate tuntud ja armastatud meloodiad.
9. juulil kell 20 astub ranna kõlakojas toimuval tasuta kontserdil “Jazz’n’brass” lavale linnaorkestri brassansambel koosseisus Chris Sommer (trompet), Karl Vakker (trompet), Mattias Vihmann (metsasarv), Teno Kongi (tromboon), Enri Remmelgas (tuuba), Olav Kund (löökpillid). Kõlab vaskpillimuusika klassikast jazzini, põhiosa moodustavad jazz- ja barokkmuusika ning seaded sümfoonilistest lühivormidest.
Suures koosseisus astub orkester kõlakoja lavale aga 18. juulil kell 13 algaval kontserdil “Pärnu serenaad”. Südasuvine promenaadikontsert on pühendatud Pärnu muusikafestivalide 50. juubeliaastale ja seal kõlavad Raimond Valgre, Arthur Honeggeri, Aleksandr Glazunovi, Johann Straussi ja George Gershwini kauneimad teosed. Dirigent Kaspar Mänd. Kontsert on tasuta.
Suvemuusika sari jätkub 30. juulil kell 20 Ammende villa aias toimuva kontserdiga “Siin me oleme!”. Populaarse telesaate „Maskis laulja“ kaks parimat, Stefan ja Kaire Vilgats ning Pärnu Linnaorkester eesotsas dirigent Jüri-Ruut Kanguriga toovad ja loovad Ammende aeda hulga ilusaid helisid, sealhulgas Arne Oidi, Kustas Kikerpuu, Ülo Vinteri, Arved Haugi ja teiste estraadi suurkujude laulud. Avaldame austust juubilaridele Uno Loobile ja Olav Ehalale. Meie enda heliloojate teoste kõrval tuleb esitusele palu George Gershwini ja Claude-Michel Schönbergi muusikalidest ning Wolfgang Amadeus Mozarti suurvormidest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background