Pärnu linn tunnustas 2019. aasta sportlasi

13/01/2020

Tagasi

Restoranis Umberto toimunud Pärnumaa spordiauhindade galaõhtul „Tähesära 2019“ tehti teatavaks Pärnu linna ja maakonna 2019. aasta sporditegijad.
Pärnu linna poolt andsid tunnustused üle Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Pärnu linnavolikogu esimees Andres Metsoja.
Pärnu aasta naissportlane on discgolfar Kristin Tattar, kes ei kuulu mitte ainult Eesti, vaid ka maailma paremate kettagolfarite tippu. Läinud aastal Ameerika Ühendriikide kettagolfi meistrivõistlustel esikoha võitnud Tattar on nüüdseks kolmel korral valitud Pärnu parimaks naissportlaseks.
Suvepealinna aasta meessportlaseks ja ühtlasi ka aasta tehnikasportlaseks valitud Kevin Saar tuli mullu kolmandat aastat järjest quadracer’ite võistlusklassis Euroopa meistriks.
Neidude seas pälvis aasta juuniorsportlase tiitli jetisõitja Jasmiin Üpraus, kellel on ette näidata aukartust äratav nimekiri saavutusi: valitsev Eesti meister, Euroopa meister, meeste arvestuses Euroopa ja Eesti pronksmedal, paralleelslaalomi maailmameistrivõistluste hõbe ja teine positsioon maailma reitingutabelis.
Noormeestest valiti aasta juuniorsportlaseks jääpurjetaja Rasmus Maalinn, kes tuli läinud aastal DN klassi juunioride seas maailmameistriks.
Neidude arvestuses valiti aasta noorsportlaseks mullu Euroopa noorte olümpiafestivalil naiste temposõidus pronksmedali võitnud rattur Laura Lizette Sander.
Noormeestest tunnistati aasta noorsportlaseks läinud aastal poiste seas Ice-Optimisti klassis maailmameistriks tulnud jääpurjetaja Andrias Sepp.
Pärnu aasta veteransportlaste auväärse tunnustuse pälvis sõudmise neljapaat koosseisus Ulvi Lutoškin, Rita Maier, Tatjana Jaanson ja Ingrid Võsu. Sõudeveteranide suurimal regatilt tõid pärnakad mullu koju hulgaliselt kuldmedaleid.
Aasta võistkonna tiitliga pärjati avamerepurjetamise ORC C klassis maailmameistriks seilanud Sugar 3 jahitiim.
Aasta pallimänguvõistkond on 2019. aastal Eesti meistriks tulnud Pärnu Võrkpallimeeskond ning aasta noortevõistkond mitmeid tiitleid ja häid kohti noppinud Pärnu spordikooli A-klassi võrkpallivõistkond.
Pärnu linna aasta treeneriks valiti taekwondo treener Robert Trofimov, kelle õpilased said mullu juunioride Euroopa ja maailmameistrivõistlustel mitmeid medalikohti.
Aasta noortetreener on purjetamistreener Elise Umb. Tema õpilased jõudsid läinud aasta tiitlivõistlustel mitmel korral pjedestaali kõrgeimatele kohtadele.
Aasta üllataja on bikinifitnessi tšempion Agne Kiviselg ja aasta spordiedendaja on „Anu Jooksutrennide“ nime all jooksuharrastust edendav Anu Piiroja.
Pärnu aasta rahvasportlane on Piret Suitso, kes võtab aktiivselt osa erinevatest tervise- ja rahvaspordiüritustest.
Aasta spordivabatahtlik on Priit Neeme, kelle panuseta ei möödu Pärnus ükski suurem (rahva)spordiüritus.
Aasta sporditegu on Pärnu noorte spordimess, mis tõi sügisel linna spordihalli enam kui pool tuhat koolilast, ja aasta rahvaspordiüritus on RMK Pärnumaa orienteerumisneljapäevakud.
Lisaks aasta parimate tunnustamisele anti „Tähesära“ galaõhtul“ 21 noorele sportlasele üle olümpialootuse tulevikustipendiumid.
Aasta spordiauhindade galaõhtut ja tunnustamist korraldasid Pärnu linnavalitsus, Pärnumaa spordiliit ja Pärnumaa omavalitsuste liit.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background