Pärnu linn toetab maailmakoristajate kogutud prügi äravedu

25/09/2019

Tagasi

Pärnu linn toetas maailmakoristuspäeval prügi koristanud kohalikke talgulisi jäätmeveo korraldamisega. Kokku veeti Pärnu erinevatest talgukohtadest ära ligemale kolm tonni prügi.
Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialisti Marve Virunurme sõnutsi pole see lõplik kogus, kuna päris kõigist kohtadest ei ole veel jõutud kokku kogutut ära toimetada.
Maailmakoristuspäeva puhul korjasid avalikest kohtades prügi Pärnu Vabakooli, Raeküla, Kuninga, Rääma ja Vanalinna põhikooli õpilased, Koidula, Sütevaka ja Ühisgümnaasiumi noored, Päikese kooli (Pärnu Toimetulekukool) koolipere ning osavaldades Audru ja Tõstamaa koolide õpilased.
Avalikku ruumi koristati nii maailmakoristuse ametlikul päeval 21. septembril kui ka mitmeid päevi enne seda.
Pärnu Täiskasvanute gümnaasium korraldas oma koristuspäeva juba 18. septembril, kuid suurem osa koole tuli koristustöödeks välja reedel, 20. septembril ja mõnel pool tehti tööd mitu päeva. Näiteks surfarid puhastasid randa paar päeva.
Linna heakorrateenistus aitas korraldada talguliste korjatud prügi äraviimise.
Kõik koolid seda ei soovinud, kuna laste korjatud prügikogused ei olnud nii suured, ent oli ka vastupidiseid näiteid: paar kooli andsid teada talgutööde käigus avastatud suuremast prügikogusest, mida lapsed käsitsi ei oleks jõudnud ära kanda. Sellistest kohtadest laseb linn risu ära koristada.
Konteinerid paigaldas talgukohtadesse AS Ragn-Sells, prügi vedas ära OÜ Paikre.
Pärnu linn toetas ka mullust maailmakoristuspäeva, “Teeme ära” talguid on linn toetanud prügiveo organiseerimisega mitmel korral.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background