Pärnu linn keelab mängu- ja spordiväljakutel viibimise

25/03/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsuse kriisikomisjon otsustas sulgeda kõik avalikud spordi- ja mänguväljakud. Väljakutele paigaldatakse vastava teavitusega eesti- ja venekeelsed sildid. Sulgemisele läheb ligemale 80 avalikus kasutuses mängu- ja spordiplatsi.
Pärnu abilinnapea Varje Tipu sõnul on igati mõistetav, et eriolukorra tõttu koolist ja lasteaiast koju jäänud lapsed ja noorukid ning ka lapsevanemad soovivad aktiivselt värskes õhus aega veeta, ent kõigil tuleb järgida terviseameti soovitusi: püsida kodus isolatsioonis, käia väljas nii vähe kui võimalik ja minimeerida igasugused kokkupuuted teiste inimestega.
Abilinnapea soovitab lapsevanematel seada lastele väljas käimisel ranged reeglid ja järgida neid ka ise.
Terved inimesed saavad värskes õhus liikuda, kuid seda tuleb teha nii, et ei tekiks rahvakogunemisi. Mänguväljakute asemel võiks piirduda oma aias olemisega. Aia puudumisel soovitatakse minna vähemkäidavatesse parkidesse tärkavat loodust uudistama, inimtühja mereranda või siis valida õueminekuks sellise kellaaja, kui inimesi liigub väljas vähem. Õues olles soovitatakse hoida kaaskodanikega vahet vähemalt kaks meetri.
Samuti tuleb lastele meelde tuletada, et ka korteriühistute mängualad, koolide juures asuvad staadionid, lastaedade õuealad, terviserajad ja kõikvõimalikud spordiplatsid, sealhulgas ka Munamäe rulapark ja pump track, on paigad, mida tuleb praegu vältida. Üle tuleks lastele, eeskätt just teismelistele, korrata seegi, et igasugused kogunemised ja kokkusaamised sõpradega on eriolukorra ajal keelatud.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background