Pärnu linn astub Eesti Konverentsibüroo liikmeks

29/11/2019

Tagasi

Pärnu linnavolikogu otsustas, et Pärnus toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu suurendamiseks tuleks linnal astuda MTÜ Eesti Konverentsibüroo liikmeks.
Eesti Konverentsibüroo (EKB) on 2008. aastal Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskuse, omavalitsuste ja konverentsiturismi ettevõtjate poolt asutatud konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on koordineerida Eesti kui konverentsisihtkoha tutvustamist. EKB esindab konverentside korraldamisega otseselt või kaudselt seotud ettevõtteid, riiki ja omavalitsusi.
2019. aasta 1. aprilli seisuga oli EKBl 33 liiget, nende seas näiteks Tallinna ja Tartu linn, Tallinna Ülikool, TalTech, konverentsikeskused, hotellid, korraldusteenuse pakkujad ja Tallinna Lennujaam. Pärnu ettevõtjatest on EKB liikmeteks Strand Spa & Conference Hotel ning Estonia Resort Hotel & Spa.
Pärnu linna eesmärgiks on suurendada Pärnus toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu ja kasvatada rahvusvaheliselt Pärnu kui konverentsikoha tuntust.
Portaali meetings.ee andmetel on Pärnus sel aastal olnud 330 konverentsi või üritust, millest 226 olid ühepäevased, 86 kahepäevased, kümme kolmepäevased, kuus neljapäevased ja kaks viiepäevased. Üritustest võttis osa 15 565 inimest, välisdelegaate oli 1326.
Paaripäevase erialakonverentsi delegaat kulutab Eestis enamasti ligi 1000 eurot, mis on oluliselt rohkem kui puhkuseturistid. Praegu moodustab konverentsiturism neljandiku Eesti turismi kogutulust, mis on viimastel aastatel järjepidevalt kasvanud ja ulatub üle 1,8 miljardi euro.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background