Pärnu Kutsehariduskeskuse tudengid võistlesid virtuaalreaalsuses

07/09/2018

Tagasi

Pärnu Kutsehariduskeskuses kohtusid Eesti ehitusvaldkonna spetsialistid ning õpilased, et tutvuda üheskoos tuleviku ehituslahenduste ja karjäärivõimalustega ning panna end proovile virtuaalrealsuse võistluses.
25. sünnipäeva tähistava AS Onnineni mess-seminari “Kohtumine tulevikuga” üheks osaks oli TV-st tuttavaks saanud Rakett69 formaadil põhinev vigurülesannete võistlus Onninen69.
Võistlus koosnes kolmest ülesandest, mille lahendamise tegi põnevaks virtuaalreaalsuse prillid, mis pööras maailma lahendaja jaoks teistpidi – ehk kõiki ülesandeid tuli lahendada peegelpildis.
Esimeseks ülesandeks oli reaktsiooniülesanne, mille puhul tuli peegelpildis saada pihta süttivale tulukesele, seejärel tuli lahendada elektritööde jadaülesanne ehk ühendada pirnid pistikupesadesse, lülitada sisse kaitsmed ja vool – õige lahenduskäigu korral süttisid kõik tulukesed. Kolmandaks tuli peegelpildis olla täpne, ehk viia mänguplatvormil olev rõngas mööda traati punktist A punkti B, ilma et see traati puudutaks.
Lisaks võistlusele leidsid mess-seminari tüüpi üritusel aset erinevad töötoad, mille fookuses olid energiasäästlikud ehitusviisid ehk liginullenergiahoonete ehitamine.  Samuti oli kohapeal võimalik tutvuda ligi 30 tootja uudislahendustega. Näiteks esitleti ABB koostöörobotit YuMi, kes õppis tänaseks ära Eesti 100, Onninen 25 ja ABB 26 kirjutamise.
Samuti avati messil Onnineni uus veebipood Onnshop, mis pakub ehitushuvilistele senisest veelgi laiemat võimalust soetada vajaliku sõltumata ajast ja kohast.
Pärnumaa Kutsehariduskeskuse direktor Riina Müürsepa sõnul võimaldab mess-seminar nii õpilastel kui ka kutseõpetajatel näha, kuhu on suund tehniliste toodete valdkonnas.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background