Pärnu kontserdimajas kõlab kaunis metsasarvemuusika

16/10/2018

Tagasi

Sel reedel, 19.oktoobril kell 19 kõlab Pärnu kontserdimajas kaunis metsasarvemuusika. Pärnu Linnaorkestri ees soleerib noor ja andekas metsasarvemängija Mattias Vihmann, kes sellest sügisest on ka orkestri põhiliige. Lisaks astub lavale puhkpillikvartett koosseisus Kalervo Kulmala (metsasarv), Nils Rõõmussaar (oboe), Kristjan Kungla (fagott) ja Madis Kari (klarnet). Kvarteti esituses kõlab Wolfgang Amadeus Mozarti Sinfonia Concertante. Kontserti juhatab Jüri Alperten.
Mattias Vihmanni poolt tuleb esitusele Richard Straussi Metsasarvekontsert nr 1, mis on maailma metsasarverepertuuari üks tähtteoseid.
Dirigent Jüri Alperteni sõnul leidub metsasarvest küll palju nalju ja andekdoote, kuid vähesed on kuulnud selle pilli tegelikku ilu. Reedesel kontserdil on aga šanss kuulda metsasarve kogu tema ilus ja vastuolulisuses.
Mattias Vihmann alustas metsasarveõpinguid 15-aastasena Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema juhendajaks oli Kalmer Kiik. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe (2014) professor Kalervo Kulmala juhendamisel ning on täiendanud end Stefan Dohri (Berliini Filharmoonikud), Herve Joulaini (Prantsuse Raadio SO), Samuel Seidelbergi (Frankfurdi Raadio SO), Alec Frank-Gemmilli (Šoti Kammerorkester), Björn Olssoni (Stockholmi Kuninglik Filharmooniaorkester), Arvids Klišansi (Läti SO), Zbigniew Monkiewiczi (Poola Raadio SO) ja Josef Harzi (Soome Raadio SO) meistrikursustel.
Mattias on mänginud Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Turu Filharmooniaorkestri koosseisus.
ERSO koossseisus on Mattias Vihmann alates 2013.aastast. Sellest sügisest on Mattias ka Pärnu Linnaorkestri põhikoosseisus.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background