Sinivetikaoht võib olla taandunud

21/07/2020

Tagasi

Terviseamet loobus Pärnu Keskrannas proovide võtmisest, sest ei leidnud mereveest sinivetikaohule viitavaid kogumeid, rannavalve asendas Keskrannas lehvinud punase lipu kollase lipuga.
Jahedama ilmaga sinivetikad pigem taanduvad, sest ilm on vetikate vohamiseks ebasobiv.
Kokkuleppel terviseametiga otsustas linnavalitsus Raeküla kahte randa, Mai kolme randa, Vana-Pärnu randa ja Valgeranda hoiatussilte mitte panna ning jätta need üksnes Keskranda. Samuti lehvib Keskrannas kollane lipp, mis näitab, et suplemine on ohtlik lastele, eakatele ja kehvadele ujujatele.
Olukord võib pidevalt muutuda ja suplejatel tasub olla tähelepanelik. Seda, kas merevees on suures koguses sinivetikaid, saab hinnata vee läbipaistvuse järgi. Kui umbes ühe meetri sügavuses vees seistes pole võimalik näha enda varbaid ja samal ajal puudub lainetus või muu häiriv tegur, mis merepõhjast setteid üles tõstab ja sellega läbipaistvust vähendab, on suure tõenäosusega tegu mikrovetikate massesinemisega.
Kaldale uhutuna on sinivetikad äratuntavad sinakasrohelise õhukese kihina liival või kividel. Jälgida tuleks ka tuule suunda, millest sõltuvalt vetikakogumid kas kuhjuvad randa või kantakse sealt eemale.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background