Pärnu kesklinnas avati noortekeskus HUUB

16/07/2020

Tagasi

Pärnu kesklinnas Akadeemia 5 ruumides avati noortekeskus HUUB, mis jääb esialgu avatuks kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti kell 14-20.
Uude noortekeskusesse on oodatud gümnaasiumi-, kolledži- ja ettevõtlikumad põhikooli lõpuklasside õpilased. Keskuse tööd koordineerivad juhataja Eerik Hannus ja noorsootöötaja Johanna Alliksaar, erinevaid tegevusi pakutakse tugivõrgustiku ja noorelt noorele toimuva mentorluse kaudu.
Ettevõtmise eesmärgiks on luua Pärnus noorte kogukond, kuhu kuuluvad erinevate oskustega noored ja pakkuda neile keskkonda, kus saab üksteist täiendada ja koos erinevaid asju teha. Noortekeskuse loomisel ja ruumide sisustamisel on olnud kaasatud juba üle saja noore, kes leidsid üksteist tutvuste kaudu või on ise meie poole pöördunud.
Keskuses on viis avalikus kasutuses olevat ruumi: kohvik, mängude ruum, helitehnika ja lavaga ürituste ruum, koosolekute ruum ja Hackerspace tuba. Hackerspace alustab tegevust sügisel, ülejäänud ruumidesse oodatakse huvilisi alates homsest.
HUUBi eesmärgiks on arendada noorte koostööoskusi ja ettevõtlikkust. Noortekeskuses saab nii õppida ja meelt lahutada kui pühenduda mõnele kitsamale eesmärgile, näiteks muusika loomisele või IT-oskuste arendamisele. Kes soovib proovida kätt ettevõtjana, saab mentoritelt tasuta ettevõtlusalast nõu ja tuge.
Külastajate käsutuses on näiteks muusikaproduktsiooni programmid ja Hackerspace´i IT-programmid ühes 3D-printeriga. Keskuses toimuvad arutelu-, lauamängu- ja filmiõhtud, kontserdid, väitlusring, omaloomingule suunatud tegevused, e-spordivõistlused jpm.
Vaba aja veetmiseks on raamatutega varustatud lugemisnurk. Kasutajaid ootavad videomängukonsoolid ja koosolekute ruum, kus saab segamatult õppida, kirjutada projekte, teha lõputöid või korraldada üritusi. Samades ruumides asuvas noortekohvikus pakutakse smuutisid, võileibu ja kohvi.
Sügisel avatavat Hackerspace`i veab MTÜ CTF Pärnu. Noortel on võimalik kohtuda IT-ettevõtjatega ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õppejõududega. Toimuvad erinevad IT-suunalised programmid. Õpetatakse programmeerimist, küberturvalisust, riistvara. Näiteks valmistatakse seade, mis skaneerib wifi võrke ja hindab nende turvalisust. See kõik on tasuta, välja arvatud materjalid, kuid asjad jäävad pärast valmimist osalejatele.
Reedel kell 17 alustab tööd muusikaproduktsiooni töötuba, milles osalemiseks on vaja eelnevalt registreerida HUUBi Facebooki kontol asuva lingi kaudu.
Pärnu linnavalitsus on andnud noortekeskuse 267,9 m2 suurused ruumid mittetulundusühingule HUUB tasuta kasutada. Keskuse loomist ja tegevust toetatakse selle aasta linna eelarvest 65 000 euroga. Uude noortekeskusesse on panustanud ka Eesti Noorsootöö Keskus, kes toetas keskuse loomist innovaatilise noorsootöö mudelina riiklikest ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest kokku 60 760 euroga.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background