Pärnu–Jaagupis toimub Vabatahtlike Päästjate Foorum

13/06/2019

Tagasi

Sel nädalavahetusel toimub Pärnu-Jaagupis Vabatahtlike Päästjate Foorum.

Ühtlasi on tänavune Vabatahtlike Päästjate Foorum üks sündmusi, millega tähistatakse organiseeritud tuletõrje 100. aastapäeva.
Eestis on kokku ligi 2000 vabatahtlikku päästjat ning 118 vabatahtlikku päästekomandot. Neist ligi pooled tegutsevad Lääne päästekeskuse piirkonnas, kus ka tänavune foorum aset leiab. Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu rõhutas, et nii nagu sajand tagasi, moodustavad ka täna ühtse päästevõrgustiku kutselised ja vabatahtlikud päästjad koos.

Septembris möödub 100 aastat Eesti Üleriigilise Tuletõrje Liidu asutamiskongressist, mida loetaksegi organiseeritud tuletõrje alguseks Eestis. Toonane tuletõrjevõrgustik rajati ligi 150 vabatahtliku tuletõrjeorganisatsiooni, Tallinna ja Tartu kutseliste ning vabrikute juures tegutsevate komandode pinnalt. Tänane päästevõrgustik koosneb kokku 190 kutselisest ja vabatahtlikust päästekomandost.
Kolme foorumipäeva jooksul leiavad meeleolukat tegevust nii suured kui väikesed vabatahtlikud. Laupäeval toimuval seminaril arutletakse vabatahtlike päästjate ning kohaliku omavalitsuse koostöö üle kogukonna turvalisuse tagamisel.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background