Pärnu annab pealinna tiitli üle Narvale

20/09/2019

Tagasi

Esmaspäeval, 23. septembril kell 10.50 algab kalendrisügis. Pärnus langetatakse suvepealinna lipp ja teemapealinna tiitel koos valitsemissauaga rändab kolmeks kuuks Narva.
„Narva – Eesti sügispealinn 2019“ tiitli üleandmise tseremoonia toimub 23. septembril kell 19 Geneva kontserdimajas. Eestimaa suvepealinna esindab seal Pärnu abilinnapea Meelis Kukk, kes annab narvakatele üle valitsemissaua.
Lõppenud suvi tõestas taas, et Pärnu ei kanna väärikat pealinnatiitlit asjata: juuni, juuli ja august pakkusid vaheldusrikast suveilma ja mitmekesist, varahommikust hiliste tundideni kestvat kultuuriprogrammi, mis täitis linna mõnusa kuurordimeluga.
Pärnu suvises kultuuri- ja spordielus leidus midagi igale vanusele ja maitsele. Rõõmustamiseks annab põhjust tõik, et Pärnusse jõudis neil suvekuudel mulluse suvega võrreldes rohkem turiste.
Kesklinna kail sildus suvel kolm kruiisilaeva, neljas lõbusõidualus saabub Pärnusse sügise esimesel päeval, 23. septembril.
Traditsiooniliste giidituuride kõrval käivitasid tegusad pärnakad ingliskeelsed linnatuurid „Trust me I’m a local“ ja juulikuu laupäevadel avanes turistidel võimalus avastada kuurortlinna võlusid kolmel erisisulisel ekskursioonil.
Pärnu keskplaažil lehvis sinilipp, mis näitas, et rannas on kvaliteetne vesi, suplusrand on puhas ja koristatud, siin on turvaline ja puhas joogivesi on kättesaadav. Suvepealinna tiitlit õigustasid ka riigi ilmateenistuse andmed, mille järgi oli Eestis 2019. aasta suvel kõige soojem just nimelt Pärnus.
Keskmiseks temperatuuriks mõõdeti siin 17,7 soojakraadi, mis on täpselt kraadi võrra enam kui Pärnu keskmine suvine temperatuurinäit ja kõrgem kui Eesti keskmine tänavusuvine õhutemperatuur (16,8 kraadi).
Pärnu kannab suvepealinna tiitlit aastast 1996. Saabuv, 2020. aasta suvi on Pärnule juba 25. kord olla Eestimaa suvepealinn.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background