Pärnu aasta tervisedendaja on Kai Esna

19/11/2019

Tagasi

Pärnu linnavalitsus kuulutas Pärnu aasta tervisedendajaks võimlemisklubi Rüht eestvedaja Kai Esna.
Kai Esna on võimlemisklubi Rüht juhtinud viimased 20 aastat.
Kaasteeliste sõnul on Esna teinud seda julgelt, kindlalt ja innovaatiliselt. Kolleegid iseloomustavad teda karismaatilise, aktiivse, intelligentse, noorusliku ja särava inimesena.
Et võimlemine on liikumisviis, mis annab elujõudu ja aitab hoida igas vanuses inimese tervist, on ka Esna juhendatava võimlemisklubi võimlejad väga erinevas eas – alates kolmeaastastest kuni seeniorideni.
2013. aastal võimlemisklubi Rüht juurde loodud võimlemiskoolis on õpilaste arv pidevalt kasvanud – täna treenib koolis 192 õpilast.
Kai Esna on osanud luua enda ümber väga hea treenerite võrgustiku, kes liiguvad ja panustavad ühise eesmärgi nimel, et hoida kodulinna võimlemise traditsioone elujõulisena.
Võimlemiskultuuri edendamise lahutamatuks osaks on Kai Esna eestvedamisel või osalusel toimuvad sündmused. 2019. aastal näiteks traditsiooniline emadepäeva kontsert, mille lavastajaks ta oli ja Pärnumaa III võimlemispidu, mille pealavastajaks ja kavade autoriks oli samuti Kai Esna.
Võimlemisklubi Rüht daamid ja neiud osalesid ka suvisel laulu- ja tantsupeol Tallinnas.
Aasta tervisedendaja tunnustus antakse Kai Esnale üle 27. novembril toimuval Pärnumaa vabaühenduste inspiratsiooni- ja tänupäeval “Appi, mind kiidetakse!”.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background