Paikuse huvikool ühendatakse põhikooliga

11/05/2020

Tagasi

Pärnu linnavolikogu otsustas lõpetada 1. septembrist Paikuse Huvikooli tegevuse, anda Paikuse Põhikoolile uueks nimeks Paikuse Kool ja alustada Paikuse Koolis lisaks üldharidusele huvihariduse andmist.
Praegu tegusevad Paikusel samas hoones 592 õpilasega Paikuse Põhikool ja 178 õpilasega Paikuse Huvikool. Koolid on ühiselt osalenud mitmetes projektides, jagavad õppevahendeid ja õpetajaid. Samu ruume kasutab hommikuti põhikool ja alates lõunast huvikool.
Koolides annavad tunde suures osas samad õpetajad. Asutuste haldamine on ühine, kuid kahe eraldiseisva eelarve tõttu on halduskulude jagamine keeruline ja tülikas.
Kuna seadused ei võimalda kahe eri liiki asutuse liitmist, tuli ühe asutuse tegevus lõpetada. Kõik huvikooli funktsioonid ja ülesanded võtab 1. septembrist üle samas majas tegutsev Paikuse Põhikool, mis nimetati ümber Paikuse Kooliks.
Paikuse Kool on Paikuse Põhikooli õigusjärglane. Huviharidust hakatakse Paikuse Koolis andma vähemalt samas mahus ja kvaliteedis nagu praeguses Paikuse Huvikoolis. Paikuse Huvikooli direktor jätkab tööd Paikuse Koolis huvihariduse õppejuhina.
Kahe kooli ühendamise on heaks kiitnud Paikuse Huvikooli ja Paikuse Põhikooli hoolekogud ning Paikuse osavallakogu.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background