Osa Pärnu rannapromenaadist saab suveks uue näo

19/11/2020

Tagasi

Pärnu linnavalitsus kavatseb järgmise aasta suveks uuendada rannapromenaadi osa, mis ulatub Side tänava pikendusest promenaadi keskel asuvate puitplatvormideni.
Mööda Tervise Paradiisi kõrvale jäävat Side tänavat tulles ootavad ranna külastajat praegu ees parkla, selle ühte serva jääv kõnnitee ja teise serva jääv liivarada. Rekonstrueerimise käigus rajatakse liivaraja asemele randa viiv asfaltkattega tee, mida operatiivautod ja ranna teenindajad kasutada saavad. Tee ette pannakse sissesõidu keelumärk, mille all on lisatahvel, mis lubab edasi sõita ainult linnavalitsuse kirjalikul loal.
Parklast mere poole jäävad puitplatvormid ja -teed rekonstrueeritakse ning sinna paigaldatakse ranna teenindamiseks mõeldud konteinerehitised. Kahes neist hakkavad asuma väljakäigud ja dušid.
Puitplatvormidest mere pool on purskkaev ja kõver maja, kuhu on paigutatud müügikiosk ja avalikud väljakäigud. Linnavalitsusel on kavas kõver maja lammutada ja kuulutada välja maa-ala kasutusõiguse konkurss, mille võitja võib lammutatud maja asemele kuni kahekorruselise rannakohviku püstitada. Kohvik võib selles kohas olla kümme aastat, konkursi võitja saab Side tänava pikendusel kasutada teisigi suvekaubanduse võimalusi.
Promenaadi sillutatud ala korrastatakse ja laiendatakse. Ehitatakse uued liivatõkkemüürid, mille külge paigaldatakse betoonist istutuskastid. Senised pingid ja prügikastid asendatakse uutega, istumisalasid laiendatakse. Side tänava äärde rajatakse uued rattaparklad ja paigaldatakse avalikud jalgrattapumbad.
Rannapromenaadi hakkab uuendama Nordecon AS ja see maksab koos käibemaksuga 545 976 eurot. 349 454 eurot on riigi COVID-19 investeeringutoetus, ülejäänu tasub linn. Ehitustööde aluseks on rannapromenaadi autorilt, arhitekt Kersti Lootuselt tänavu tellitud rekonstrueerimisprojekt.
Praeguseks on Nordecon küll riigihankekonkursi võitnud, kuid temaga pole veel lepingut sõlmitud. Leping loodetakse sõlmida sel nädalal, riigihanke tingimuste järgi on objekti üleandmise tähtaeg kuus kuud alates lepingu sõlmimisest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background