Oodatakse ettepanekuid keskkonnahariduse ja- teadlikkuse tegevuskavale

26/09/2018

Tagasi

Keskkonnaministeeriumi koordineerimisel valmis aastateks 2019–2022 keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskava tööversioon, millele saavad kõik huvilised tagasisidet anda kuni 5. oktoobrini. Tegevuskava eesmärgiks on tõsta elanike keskkonnateadlikkust ja edendada süsteemset keskkonnaharidust.
Kuigi keskkonnateadlikkuse uuringute põhjal väärtustavad ligi 90 protsenti Eesti elanikest keskkonnateadlikkust, torkavad avalikus ruumis palju silma ka need inimesed, kes ei oska hoida ega hinnata puhast ning looduslikult mitmekesist keskkonda.
Keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskava protsessis on alates 2017. aasta sügisest toimunud mitmeid arutelusid, milles on osalenud keskkonnahariduskeskuste, koolide ja teiste organisatsioonide esindajad. Käesoleva aasta veebruaris moodustati neli töörühma, kes juuni alguses sõnastasid eesmärgid ja tegevused.
Tänaseks on valminud tegevuskava tööverisoon, millega on võimalik tutvuda Keskkonnaministeeriumi kodulehel.

Esitatud ettepanekuid arvestatakse tegevuskava lõppdokumendi koostamisel ning tegevuste elluviimisel. Tegevuskava valmib oktoobris, misjärel saadetakse see allkirjastamiseks keskkonnaministrile ning haridus-ja teadusministrile. Tegevuskava sisu ja elluviimise põhimõtteid tutvustatakse 24. oktoobril Pärnus hotellis Strand toimuval keskkonnahariduse konverentsil.

 


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background