Ohutu raudteeületus võetakse kõrgendatud tähelepanu alla

08/10/2019

Tagasi

Politsei, Eesti Raudtee, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet ja turvafirma USS Security võtavad homme 9. oktoobril luubi alla raudteeülesõidud ja ülekäigukohad Põhja, Lõuna ja Ida prefektuuride haldusalas, et tuletada liiklejatele meelde ohutusreegleid ülesõitudel.
Ühisaktsiooni ajal on politsei, Eesti Raudtee ohutusmeeskond, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti esindajad ning turvafirma USS suurte jõududega väljas raudteeülekäigu- ja ülesõidukohtades Tallinnas, Keilas, Aegviidus, Kehras, Tartus, Jõgeval, Elvas, Valgas, Põlvas, Rakveres, Tapal, Jõhvis, Narvas, Kiviõlis ja veel mitmetes paikades.
Ülesõitudel rahustatakse aktsiooni ajal liiklust, vesteldakse kiirustavate või kärsitute juhtidega, ülekäikudel jagatakse lastele raudteeohutusalaseid värviraamatuid ning selgitatakse ohutu liiklemise põhimõtteid.
Põhja prefektuuri prefekt Kristian Jaani tuletab liiklejatele meelde, et suvised sõiduvõtted tuleb sügise saabumisega ära unustada ning hoida meeles, et vihma, lörtsi ja libedaga on auto pidurdusteekond oluliselt pikem kui kuival asfaldil, samas nähtavus võib olla kehvem, mis nõuab autojuhilt ekstra hoolsust.
Kokku on tänavu üheksa kuuga juhtunud Eesti Raudtee taristul neli õnnetusjuhtumit, milles sai viga üks ning hukkus kaks inimest.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background